Strážníci nařídili v Jabloňové ulici odstranění zahrádky na veřejném pozemku. Podle stěžovatele byla nebezpečná

0
463
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 1. prosince v 10.10 hodin volala na linku 156 pracovnice České spořitelny na Palackého třídě s tím, že před jejich pobočkou posedávají bezdomovci, kteří zde popíjejí alkohol a pokřikují na klienty. Po příjezdu hlídky se už ale na uvedeném místě ani v okolí nikdo takový nenacházel.

Dvojice agresivních bezdomovců na Palackého třídě

O půl jedenácté byli strážníci opět přivoláni na Palackého třídu, kde u obchodního centra procházeli dva bezdomovci, kteří byli patrně podnapilí a chovali se agresivně ke kolemjdoucím lidem. Hlídka tyto dva muže dostihla na vlakovém nádraží, kde je poučila o možných následcích jejich chování. Poté je strážníci z prostoru nádraží vykázali.

Prasklý poklop kanálové vpusti v Nerudově ulici

Po jedenácté dopoledne informoval místní občan strážníky o prasklém poklopu kanálové vpusti v Nerudově ulici, kde hrozilo nebezpečí úrazu. Hlídka oznámení prověřila, kanálovou vpusť provizorně zajistila a závadu oznámila Vodárenské společnosti Chrudim, která přislíbila výměnu poklopu.

Jedna parkovačka po udání ve Slovenské ulici

Krátce po poledni vyjeli strážníci na základě oznámení do Slovenské ulice, kde řidič nesprávně zaparkovaného automobilu porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Odchycené volně pobíhající štěně na Palackého třídě

Před 13. hodinou kontaktovala strážníky místní žena, která na Palackého třídě odchytla volně pobíhající štěně. Před příjezdem hlídky kontaktoval však strážníky jeho majitel s tím, že se mu jeho pes právě zaběhl. Tomuto muži byl předán telefonický kontakt na oznamovatelku, aby se domluvili, kde odchycené štěně převezme.

Soukromá zahrádka na veřejném pozemku v Jabloňové ulici

Přesně ve 13.30 hodin oznámil strážníkům místní občan, že si v Jabloňové ulici zbudoval muž na veřejném pozemku soukromou zahrádku, kterou ohraničil železným kolíkem a dřevěnými latěmi, což může být nebezpečné pro hrající si děti i ostatní obyvatele. Strážníci zjistili, že dotyčný tímto způsobem ohraničil část pozemku, kde rostou růže. Své počínání zdůvodnil tak, že se snažil ochránit květiny před koly vozidel bezohledných řidičů. Hlídka občana však vyzvala, aby ve stanoveném termínu nebezpečné předměty z veřejného pozemku odstranil.

Strážníci hledali ve Slatiňanech uhynulou kočku. Marně

V 15.32 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde měla u restaurace v ulici T. G. Masaryka ležet uhynulá kočka. Hlídka oznámení prověřila, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Krátce po 17. hodině se na strážníky obrátil majitel vyhrazeného parkovacího místa pro vozidlo invalidy z Palackého třídy s tím, že jeho parkovací místo neoprávněně obsadil neznámý automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto auta, kterého se však nepodařilo kontaktovat. Po domluvě s oznamovatelem byla za stěrač nesprávně zaparkovaného automobilu umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Parkovačka na náklaďáku po stížnosti na Palackého třídě

Asi v 17.30 hodin informoval strážníky řidič autobusu o tom, že v prostoru autobusové zastávky na Palackého třídě parkuje nákladní automobil. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že vozidlo neparkuje v prostoru zastávky. Protože ale jeho řidič porušil dopravní značku, umístili strážníci na automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

V zařízení pro seniory v ulici Obce Ležáků upadl klient

V 18.52 hodin požádala o pomoc strážníky pracovnice zařízení pro seniory v ulici Obce Ležáků, kde došlo k pádu jednoho z klientů, a žena sama nedokázala ležícímu muži pomoci vstát. Hlídka tedy nezraněného seniora vyzvedla a usadila do křesla, kde zůstal v péči přítomné pracovnice.

Dehydrovaný muž v nádražní budově v ulici Čs. armády

Asi ve 21.30 hodin oznámil na linku 156 výpravčí Českých drah, že se v budově nádraží v ulici Čs. armády nachází neznámý muž, který si stěžoval na zdravotní problémy, proto byla na místo přivolána sanita, která však muže shledala zdravotně v pořádku. Protože tento občan opět žádal přivolání lékaře, požádal výpravčí o příjezd strážníky. Hlídka v muži zjistila obyvatele České Lípy, který byl dehydrován. Po poskytnutí tekutin se muž cítil v pořádku a odešel do místní ubytovny.

Z ulice Obce Ležáků šel na Slatiňany silně opilý muž

V sobotu 2. prosince po třetí ráno byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, kde se měl směrem do Slatiňan pohybovat silně podnapilý muž. Hlídka prověřila celou ulici a následně i trasu do Slatiňan, avšak s negativním výsledkem.

Pes přivázaný u hospody v Havlíčkově ulici musel do útulku

V 5.39 hodin vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do Havlíčkovy ulice, kde se u restaurace nacházel delší dobu přivázaný pes, který štěkal. Protože se jeho majitel v uvedeném podniku ani nikde v okolí nenacházel, hlídka zvíře bez evidenční známky převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here