Kvůli dvěma týdnům zdržení v komunikaci nastane v kauze hotelu Bohemia čtyřměsíční odklad

0
810
Rekonstrukce komunikace se dotkne i kruhové křižovatky u hotelu Bohemia. Foto: Roman Zahrádka

Vleklá kauza dostavby hotelu Bohemia se ještě povleče. Starosta Petr Řezníček (SNK ED) o tom referoval zastupitelům, když se omluvil za to, že nesplnil úkol z minulé schůze, která ho zaúkolovala tím, aby vstoupil do jednání s majitelem hotelu – firmou Homa holding, a našel s ní kompromis, který byl urychlil výstavbu parkoviště před hotelem a zároveň otevření hotelu.

Materiály od firmy Homa holding dorazily 4. prosince

Řezníček uvedl, že se sešel v Praze začátkem listopadu s jednatelem firmy Jiřím Mařasem a na závěr schůzky se dohodli, že Mařas zašle starostovi do 14 dnů potřebné materiály k dalšímu jednání. To se prý ale nestalo. Materiály údajně dorazily až 4. prosince, tedy týden před schůzí zastupitelstva. Na základě toho Petr Řezníček zastupitelům oznámil, že nebylo možné v tak krátkém termínu připravit pro městské zastupitele zprávu o průběhu jednání a že se tak stane až na přespříštím zastupitelstvu v březnu 2018.

Rád bych znal důvody i názor protistrany, říká Pilný

„Chápu, že byl starosta časově trochu pod tlakem. Nechápu ale, proč chce situaci se zastupiteli řešit až za čtyři měsíce, když mu odpověď od firmy Homa holding přišla jen o 14 dní později. Doufám, že se všechny důvody, které ho k tomuto kroku vedly, dozvíme, abychom se mohli ptát pana Mařase, jestli to vnímá stejně,“ říká městský zastupitel František Pilný (ANO 2011). Podle předběžné informace, kterou starosta Řezníček zastupitelům poskytl, Mařas všechny jeho návrhy odmítl a učinil mu jiné nabídky, které dorazily poštou. „Byl bych rád, abychom se o nich dozvěděli už na lednovém zasedání zastupitelstva a záležitost zbytečně neprotahovali,“ uzavírá zastupitel Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here