Silný vítr řádil v Chrudimi. Vzduchem létaly plechy ze střechy Evony a z budovy Muzea spadla mosazná koule

0
588
Evona Chrudim. Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 11. prosince před půl jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Protože se podezřelá žena z Chrudimi ke svému jednání doznala, vyřešila s ní hlídka přestupek uložením pokuty a zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Ve Slatiňanech v lese se ztratil stafordšírský teriér

Ve 13.15 hodin obdrželi strážníci oznámení od obyvatele Slatiňan, který v ulici Podskála zaregistroval volně pobíhajícího psa plemene stafordšírský teriér a nedaleko něj postávající dvě srny. Hlídka tedy prověřila ulici, avšak s negativním výsledkem. Při následné kontrole okolí byly obě srny zaregistrovány strážníky v areálu zámeckého parku. Ve stejnou dobu kontaktoval operátora městské policie majitel psa, který uvedl, že se mu jeho zvíře ztratilo v nedalekém lese. Operátor muži sdělil lokalitu, kde se pes mohl v danou chvíli vyskytovat. O několik minut později majitel zvířete oznámil, že psa odchytil a zabezpečil. Po tomto sdělení byla hlídka odvolána.

Nezajištěné jízdní kolo u bytovky na sídlišti Leguma

V 15.43 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že u jednoho z domů v sídlišti Leguma v Pardubické ulici je už několik hodin odložené a nezajištěné jízdní kolo. Po příjezdu hlídky oznamovatelka strážníkům sdělila, že před jejich příjezdem někdo s uvedeným dopravním prostředkem odjel pryč. Po tomto sdělení hlídka prověřila okolí a odjela.

Skleněné střepy pod balkónem domu v ulici V Hliníkách

Krátce po 17. hodině upozornila strážníky místí žena na to, že pod balkónem bytového domu v ulici V Hliníkách leží skleněné střepy a hrozí zde úraz dětem, či zvířatům. Hlídka tady našla zbytky bezpečnostního skla a zároveň zjistila, že bezprostřední nebezpečí úrazu v tomto případě nehrozí. Následně strážníci ohraničili nebezpečný prostor, aby sem zamezili vstupu osob. Protože se hlídce v danou chvíli opakovaně nepodařilo kontaktovat konkrétního majitele pozemku, aby zjednal nápravu, bylo tak učiněno dodatečně.

Uvoleněný plech na budově dílen Českých drah

O několik minut později byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde místní žena zaregistrovala na budově dílen Českých drah uvolněný plech, který se v silném větru pohyboval, a hrozilo tak nebezpečí, že při pádu zraní kolemjdoucí osoby. Hlídka oznámení prověřila a následně o zjištěných skutečnostech informovala přítomného výpravčího, který událost telefonicky oznámil příslušnému pracovníkovi. Ten vzal věc na vědomí.

Ze střechy Evony létaly vlivem silného větru plechy

V 19.09 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že z budovy Evony v Rooseveltově ulici odlétají vlivem silného větru ze střechy plechy. Hlídka kontaktovala přítomného pracovníka ostrahy objektu, jenž přislíbil, že o události neprodleně vyrozumí své nadřízené, kteří zajistí nápravu.

Štěně vlčáka odchycené v Dašické ulici skončilo v útulku

Po čtvrt na devět vyjeli strážníci do Dašické ulice, kde občan odchytl volně pobíhající štěně německého ovčáka. Hlídka od něj zvíře převzala a dopravila ho do útulku v Sečské ulici, kde bylo štěně umístěno do připraveného kotce.

Ze střechy Muzea spadla na zem mosazná koule

O hodinu později informoval strážníky místní muž o tom, že poblíž Muzea v Široké ulici leží na zemi mosazná koule, která se vinou silného větru uvolnila ze střechy a dopadla na zem. Hlídka proto předmět předala příslušnému pracovníkovi, který se dostavil na místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here