Městské kino Chrudim hostí cestopisnou přednášku Do Polska s Pohodáři

0
550

Agentura Pohodáři z Pelhřimova připravila na úterý 19. prosince v 18 hodin v Městském kině Chrudim audiovizuální program z cest zakladatele agentury, Martina Dufka, doplněné o jeho živé vyprávění pod názvem Do Polska s Pohodáři.

Procestujete osm z celkových šestnácti vojvodství

Procestujete s Martinem Dufkem osm vojvodství z celkových šestnácti, uvidíte názorově nezávislý pořad o zemi kříže (katolické podstatě Polska a papeži Janu Pavlu II.), o polském podzemí (gigantických solných dolech, Hitlerových podzemních komplexech na vývoj a výrobu tajných zbraní a rezidencích fašistických pohlavárů i tajemném hradu Krzyżtopór), o divočině (zubrech, objevených prehistorických dinosaurech a národních parcích na hranicích s Běloruskem a kolem Gdaňska), o srdci (skvělých a zajímavých lidech, kteří nás Polskem provázeli).

Každý si v Polsku najde to, co ho zajímá

Když položím otázku, co polského znáte? Děti řeknou večerníčky Bolka a Lolka, starší si třeba pamatují filmy Henryka Sienkiewicze Pouští a pralesem nebo Quo vadis. Milovníci klasické hudby milují Fryderyka Chopina. Současné Polsko je ale o něčem úplně jiném. Autor pořadu Martin Dufek říká, že je to země tak velká, že si zde každý najde to, co ho zajímá. Přijďte se podívat a pravděpodobně do ní dřív nebo později vyrazíte. Už třeba i kvůli tomu, že jako přísně nábožensky založená je bezpečnější než většina zemí světa.

Doba trvání pořadu 85 minut, digitální projekce s živým komentářem.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji

Vstupenky na koncert jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: parpgovpl
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here