Tradiční Vánoční famácká nadílka Filmového klubu Chrudim a režiséra Tomáše Pavlíčka

0
771

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 21. prosince ve 20 hodin v Městském kině tradiční Vánoční famáckou nadílku, kterou bude diváky provázet chrudimský režisér Tomáš Pavlíček. Vstup do kina je zdarma, kdo však bude s kolekcí snímků studentů FAMU spokojen, může při promítání vhodit nějakou tu minci nebo bankovku do kouzelného klobouku. Filmový klub z tohoto výtěžku zaplatí výlep plakátů, zapůjčení filmů či kopírování programového letáčku.

Nejpovedenější studentské kousky natočené v letošním roce

„K vidění, slyšení, pobavení i zatleskání jsou přichystány nejpovedenější studentské kousky natočené v letošním roce. Součástí programu je i překvapení, a tak zveřejňujeme jen některé filmy,“ slibují pořadatelé. A na co se lze těšit?

Film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma

PLODY MRAKŮ (režie: Kateřina Karhánková, animovaný, 11 min.)

Pohádkově laděný, poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka, měnící se ve svítící plody. Zvířátka mají často hlad, protože semínka k nim přiletí jen málokdy. Jeden z nich, Chlupáč, se ale odhodlá vstoupit do lesa.

O vztahu starší generace Vietnamců s jejich dětmi

BO HAI (režie: Dužan Duong, hraný, 26 min.)

Myslí jako Češi, mluví jako Češi, ale vypadají jako Vietnamci. Film Bo Hai je o vztahu starší generace Vietnamců s jejich dětmi. Jejich rodiče se přestěhovali do České republiky, začali zde podnikat a rozhodli se obětovat svůj život, aby finančně zajistili rodinu. Vietnamci, kteří se tady narodili nebo se sem přestěhovali ve velmi útlém věku, se zcela integrovali. Vychovaly je české chůvy, vystudovali české školy, používají česká jména, ale zato přišli o své kulturní kořeny. Rodiče hovoří velmi špatně česky, jejich děti zas nevalně vietnamsky a často neumí ani psát nebo číst v řeči rodičů. Jak chcete předat kulturu, když nemáte společný jazyk?

Když se na turnaji objeví romský tým z Jamajky

PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ NAD SPORTEM (režie: Adam Koloman Rybanský, hraný, 18 min.)

Nohejbal je typický český sport. Téměř na každé vesnici se každoročně konají amatérské turnaje, které nejsou zdaleka jen o sportu. Je sobota, krásné letní počasí a na malé vesnici jeden takový turnaj právě začíná. Hraje se nohejbal, opéká se kýta, pije se pivo. Pondělí je ještě daleko, takže se nikdo nezatěžuje žádnými starostmi. Alespoň do té doby, než se na turnaji objeví romský tým Jamajky.

Osobitý portrét kraje a střet přírodních a městských krajin

ÚSTÍ (režie: Lukáš Janičík, experimentální & dokumentární, 11 min.)

Osobitý portrét Ústeckého kraje, který tematizuje střet přírodních a městských krajin. Výrazovými prostředky experimentálního filmu opracovává kamera struktury těchto protichůdných sil a zkoumá, zda je možné mezi nimi nalézt nějakou rovnováhu či společnou řeč. Střih vznikal převážně přímo v kameře, přičemž každé políčko 16mm filmu je minimálně dvakrát exponované.

Video: Hithit
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here