Dva muži se pohádali před obchoďákem v ulici SNP o parkovací místo. Půjdou před komisi

0
586
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 19. prosince v 8.31 hodin volal na linku 156 obyvatel ulice Přemysla Otakara s tím, že mu nesprávně zaparkovaný automobil brání ve vyjetí vozidlem ze dvora. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele auta. Po určité době se k němu dostavil jeden ze synů majitele, aby automobil přeparkoval a oznamovateli tak umožnil výjezd. O několik minut později do služebny městské policie přišel jeho bratr, který automobil před vjezdem nesprávně zaparkoval, aby vyřešil dopravní přestupek, kterého se dopustil.

Pečovatelka nedokázala zvednout z podlahy seniorku

Po půl desáté dopoledne obdržel operátor městské policie tísňový signál od obyvatelky Palackého třídy. Na její adresu vyslal neprodleně strážníky, kteří seniorku zastihli doma po pádu a v přítomnosti pečovatelky, která jí však sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy ženu vyzvedla a usadila ji nezraněnou do křesla. Protože seniorka lékařské vyšetření nežádala, strážníci zase odjeli.

Parkování kamionů u obchodního centra v zákazu

Před jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde měly u obchodního centra parkovat kamióny v místě, kam mají dopravní značkou vjezd zakázán. Hlídka zde po příjezdu žádný nákladní automobil nezaregistrovala.

Slovní potyčka o parkovací místo u obchodu v ulici SNP

V 10.53 hodin přijali strážníci oznámení od řidiče, který chtěl zaparkovat svůj automobil na parkovišti u supermarketu v ulici SNP na parkovacím místě určeném pro rodiny s dětmi. Toto parkovací místo však podle jeho názoru obsadil neoprávněně jiný řidič, který sem přijel bez dětí, proto oznamovatel žádal strážníky o nápravu. Než se hlídka dostavila na místo, došlo mezi oznamovatelem a řidičem ke slovní potyčce, proto strážníci po příjezdu událost zadokumentovali a následně postoupí spisový materiál přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Pokácení vzrostlého smrku bránil cizí automobil

Po jedenácté dopoledne se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc žena, podle které mělo dojít ve dvoře na Masarykově náměstí k pokácení vzrostlého smrku, avšak věc komplikoval na dvoře zaparkovaný automobil, který by padající strom mohl poškodit. Hlídka tedy provedla lustraci vozidla a zjistila jeho majitele z Třemošnice, kterého se však nepodařilo kontaktovat. To se povedlo až po 13. hodině, kdy majitel automobilu přislíbil, že jej přeparkuje.

Silně opilá žena se zamkla na toaletách nádraží

Ve 13.14 hodin volal na linku 156 pracovník autobusového nádraží v ulici Čs. armády s tím, že do prostoru toalet vstoupila žena, která se následně uzamkla v kabince. Jelikož delší dobu z toalety nevyšla, měl obavu o její život a zdraví. Po příjezdu hlídky na místo se zmíněná žena již nacházela před budovou nádraží, a to v přítomnosti přivolaných zdravotníků a policistů. Následně u ní byla provedena orientační dechová zkouška, při které byla ženě naměřena hodnota 2,60 promile alkoholu v dechu. Po chvíli se na místo dostavila i její známá, která dotyčnou převzala s tím, že se o ni postará. Obě pak společně odcestovaly domů.

Chlapec se nedokázal vyšplhat z řeky. Pomohli mu hasiči

Po 14. hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník HZS, neboť hasiči právě pomohli chlapci, který v Široké ulici slezl dolů k řece pro svůj mobilní telefon, avšak zpět nahoru se nedokázal vyšplhat. Jelikož vyšlo najevo, že je chlapec nezletilý, bylo třeba vyrozumět jeho rodiče, aby syna převzali. Hlídka po příjezdu kontaktovala chlapcovu matku, kterou o události informovala.

Skupina osmi chlapců odpalovala zábavní pyrotechniku

Přibližně o hodinu později informoval strážníky místní občan o tom, že se v Alešově ulici zdržuje skupina asi osmi chlapců, kteří zde odpalují zábavní pyrotechniku. Přestože hlídka při příjezdu používání pyrotechniky na místě nezaregistrovala, přítomné chlapce náležitě poučila a poté odjela.

Auto vrazilo ve Slatiňanech do lampy veřejného osvětlení

Ve 21.15 hodin zaregistrovali strážníci během hlídkové činnosti ve Slatiňanech, že někdo v Nádražní ulici naboural vozidlem do lampy veřejného osvětlení. Následným šetřením vyšlo najevo, že automobil, který do lampy narazil, míjel při odjezdu z místa přijíždějící služební vozidlo městské policie. Po zhlédnutí záznamu z kamery umístěné ve vozidle strážníků byl zjištěn automobil i jeho registrační značka. Tou dobou se řidič vozidla vrátil zpět na místo dopravní nehody, kde v přítomnosti hlídky vyčkal na příjezd Policie ČR, která událost převzala do své kompetence.

Bezdomovec nocoval na autobusové zastávce

Ve středu 20. prosince před šestou ráno vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do Pardubické ulice, kde ležel na autobusové zastávce na zemi muž. Hlídka v něm zjistila místního bezdomovce, který po probuzení v pořádku místo opustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here