Krytý plavecký bazén má novou stylovou saunu s venkovní ochlazovnou. Stála skoro půldruhého milionu korun

0
920
Venkovní sauna s ochlazovnou. Foto: Městský úřad Chrudim, tiskový úsek

Ve středu 20. prosince byla pro chrudimské příznivce saunování otevřena v areálu krytého plaveckého bazénu nová stylová sauna s venkovní ochlazovnou. Krytý bazén tak nyní disponuje třemi finskými saunami, z nichž jedna je bylinková. Už loni byla přitom uvedena do provozu speciální parní kabina, která na rozdíl od klasické sauny nabízí díky vyšší vlhkosti při nižších teplotách zejména respirační úlevu.

V příštím roce čeká bazén rozsáhlá oprava střechy

„Uvedené novinky jsou součástí postupné přeměny a modernizace areálu krytého plaveckého bazénu. V příštím roce čeká bazén rozsáhlá oprava střechy, poté se dočká rekonstrukce také vnitřní saunová odpočívárna,“ říká starosta města Petr Řezníček (SNK ED).

Dominantním prvkem moderní stavby je dřevo

Venkovní oázy, prostory, kde lze relaxovat na čerstvém vzduchu, jsou současným trendem v saunování. Přísná geometrie nové venkovní sauny a odpočívárny, která se nese v duchu soudobé moderní architektury, se příhodně doplňuje s dominantním prvkem stavby, jímž je dřevo. Krásný přírodní materiál spolehlivě navodí příjemný relax a odpočinek od všedních starostí. Saunování má tři části – po prohřátí v sauně následuje ochlazení a relaxace. Pro ochlazení poslouží do země zapuštěný ochlazovací bazének, ve venkovní odpočinkové zóně jsou k dispozici pohodlná relaxační lehátka a samozřejmě sprchy.

Foto: Městský úřad Chrudim, tiskový odbor

Projekt ochlazovny vypracovala chrudimská společnost TIS-CR s. r. o.

„Těší mne, že jdeme s dobou a můžeme v Chrudimi nabídnout i takovou novinku, jakou je venkovní ochlazovna. Jsem si jistý, že si mezi návštěvníky bazénu velmi rychle získá oblibu,“ uvádí Luděk Marousek, ředitel společnosti Sportovní areály města Chrudim, která je provozovatelem skupiny městských sportovišť. Projekt ochlazovny vypracovala chrudimská společnost TIS-CR s. r. o., samotnou saunu pak dodala specializovaná společnost Caretta Spa CZ s. r. o. ze Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Město přispělo na stavbu dotací ve výši 600 tisíc korun

Novinka vyšla zhruba na 1 410 000 Kč. Z toho 940 000 Kč připadlo na ochlazovnu, na níž přispělo město dotací 600 000 korun. Zbytek včetně celé venkovní sauny v hodnotě 470 tisíc Kč hradily Sportovní areály ze svých prostředků. Slavnostní otevření nového zařízení se uskutečnilo v úterý 19. prosince v 10 hodin dopoledne.

Foto: Městský úřad Chrudim, tiskový odbor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here