Občanům Chrudimě vadil o Štědrém večeru nadměrný hluk. Nejčastěji na Resselově náměstí

0
799
Foto: Kodl Cr

V neděli 24. prosince v 10.52 hodin byli strážníci přivoláni k prodejně potravin v Havlíčkově ulici, kde se několik dnů nacházelo odložené uzamčené jízdní kolo. Hlídka zjistila, že bicykl není připoután k pevnému předmětu a snadno by tak mohlo dojít k jeho odcizení, proto jej dopravila do služebnu a odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Bezdomovec ve vestibulu Chrudimské nemocnice

Před 21. hodinou informovala strážníky policii ostraha Chrudimské nemocnice o tom, že se ve vestibulu budovy bezdůvodně zdržuje bezdomovec. Hlídka po příjezdu místního obyvatele z budovy vykázala.

Neznámý muž v příkopu za železničními kolejemi

Asi ve 21.45 hodin volal na linku 156 řidič s tím, že za kolejemi v Heřmanově Městci leží v příkopu neznámý muž. Operátor Městské policie Chrudim proto předal tuto informaci neprodleně kolegům z heřmanoměstecké městské policie, kteří oznámení prověřili.

Rušení nočního klidu přenosným reproduktorem

V pondělí 25. prosince krátce před jednou v noci vyjeli strážníci na základě oznámení do Havlíčkovy ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, jež zněla z ulice. Hlídka na místě zastihla místního mladíka, který pouštěl muziku z přenosného reproduktoru. Hudbu tedy neprodleně vypnul a po vyřešení přestupku se strážníky místo opustil.

Skupinka mladíků měla rušit noční klid na Resselově náměstí

V 1.04 hodin obdrželi strážníci oznámení o skupince mladíků, která rušila noční klid na Resselově náměstí. Po příjezdu hlídky zde byl už ale klid a mladíci se na náměstí, ani nikde v okolí nenacházeli.

Lidem vadila hlasitá parta v sídlišti Na Rozhledně

O pět minut později následovalo další telefonické oznámení o rušení nočního klidu, k němuž mělo tentokrát docházet před restaurací v sídlišti Na Rozhledně, kde postávala hlasitá skupina mladých lidí. Po příjezdu hlídky bylo však na místě ticho a mladí lidé zde už nepostávali.

Obyvatel Resselova náměstí si stěžoval na skupinu lidí

Ve stejnou dobu upozornil telefonicky strážníky místní občan na to, že na Resselově náměstí dochází k rušení nočního klidu křikem. Hlídka zde zastihla skupinu přibližně osmi lidí, kteří spolu vzájemně klidně hovořili a nijak nekřičeli. Strážníci je tedy poučili a z místa odjeli, neboť k přestupkovému jednání nedošlo.

Chlazení zaparkovaného kamionu budilo okolní obyvatele

Před třetí hodinou v noci byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde se nacházel zaparkovaný kamión, jemuž pravidelně spínalo chlazení návěsu, což rušilo obyvatele. Hlídka zjistila, že je uvedený automobil zaparkován a jeho řidič se ve vozidle nenachází. Provedla proto lustraci, aby zjistila majitele. Protože nákladní automobil patřil přeloučské firmě, operátor městské policie prostřednictvím internetu vyhledal telefonní kontakt na příslušnou firmu, kterou se následně pokusil o události vyrozumět. To se ale nepodařilo. Oznamovatel byl následně o zjištěných skutečnostech telefonicky informován.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here