Při Novoročním běhu Josefa Poupěte padly dva rekordy. Na start se postavilo 211 běžců

0
1980
Startovní pole u Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Foto: Pavel Zeman

39. ročník Novoročního běhu Josefa Poupěte v Chrudimi zaznamenal účastnický rekord. Zúčastnilo se ho 211 běžců, z toho 208 jich závod dokončilo. Běželo se při teplotě 8 °Celsia, bylo zataženo, vál mírný západní vítr, trať, která měřila 3880 metrů, byla po celé délce suchá.

Členové pořadatelského Klubu rekreačních běžců Chrudim. Foto: Pavel Zeman

Anna Krátká překonala traťový rekord ve své kategorii

Běžecký závod, který každodoročně pořádá v centru města Klub rekreačních běžců (KRB) Chrudim, zaznamenal tentokrát další rekord, který pokořila absolutní vítězka ženských kategorií Anna Krátká z pardubické Hvězdy. Ta navíc překonala jako jediná traťový rekord své věkové kategorie o plných 48 sekund. Mezi muži byl nejúspěšnější Lukáš Gdula z Hvězdy Pardubice, z domácích byl nejlepší na třetím místě Michal Honzíček (KRB Chrudim).

Zdroj: YouTube.com

Závodu se zúčastnila i manželka bývalého chrudimského starosty Jana Čechlovského Zuzana na snímku vlevo. Foto: Pavel Zeman
Trať vedla i po nábřeží kolem řeky Chrudimky. Foto: Pavel Zeman
Nejstarší účastník 39. ročníku Novoročního běhu Josefa Poupěte, jedenadevadesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové. Foto: Pavel Zeman