Invaze bezdomovců v Chrudimské nemocnici. Dva skončili na záchytce, další byli vykázáni

0
578
Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 30. prosince v 10 hodin dopoledne informovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice o tom, že se v jejich areálu pohybuje muž, patrně bezdomovec, který žebrá a obtěžuje pacienty. Hlídka tedy muže vyhledala, náležitě ho poučila a z nemocnice vykázala.

Bezdomovci obtěžovali ostatní svým zápachem

Před půl dvanáctou dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení opět do nemocnice, kde se měli zdržovat dva bezdomovci, kteří obtěžovali zápachem ostatní osoby. Hlídka zde zastihla jednoho muže, kterého následně ze zařízení vykázala, neboť byl zdravotně v pořádku a lékařské vyšetření či ošetření nepožadoval.

Chlapík nadýchal skoro tři promile. Musel na záchytku

Krátce před půl jednou odpoledne volala na linku 156 zdravotní sestra z Chrudimské nemocnice s tím, že u starého vchodu leží bezdomovec. Hlídka zde zastihla muže, který se neorientoval a jevil známky požití alkoholu. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol mu byla naměřena hodnota 2,95 promile alkoholu. Následně byl tedy v přítomnosti strážníků vyšetřen lékařkou, která rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kam byl muž poté převezen a předán personálu stanice.

Záchytka v Hradci Králové přijala dalšího bezdomovce

Přesně v 17 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Chrudimské nemocnice, neboť se tam u vchodu zdržovali tři bezdomovci, kteří obtěžovali kolemjdoucí osoby. Hlídka zde zastihla muže, který jevil známky požití alkoholu, neorientoval se a nebyl schopen chůze. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol mu naměřili strážníci hodnotu 2,70 promile alkoholu. Následně byl tedy muž vyšetřen lékařem, který rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kam byl dotyčný převezen a předán personálu záchytné stanice.

Zablokované auto na parkovišti na Palackého třídě

V 18.43 hodin volala na linku 156 obyvatelka Palackého třídy s tím, že její automobil zablokovalo cizí nesprávně zaparkované vozidlo a ona nemůže vyjet z parkovacího místa. Hlídka lustrací zjistila majitele tohoto automobilu, který se v zápětí dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku vozidlo přeparkoval.

Zákazník napadl ochranku prodejny v Havlíčkově ulici

Po 20. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Havlíčkovy ulice, kde měl v prodejně potravin zákazník hrubě napadat pracovníka ostrahy. Po příjezdu hlídky napadený člen ostrahy uvedl, že byl fyzicky napaden neznámým mužem. Ten k věci uvedl, že dotyčného napadl vzhledem ke vzájemnému sporu z minulosti. Strážníci tedy událost zadokumentovali a postoupili ji k vyřešení přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

Rušení nočního klidu hlukem z bytu v sídlišti Na Větrníku

Před 23. hodinou obdrželi strážníci stížnost na rušení nočního klidu hlukem z konkrétního bytu v sídlišti Na Větrníku. Po příjezdu hlídky byl už ale na místě klid a přestupkové jednání strážníci nezaregistrovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here