Opilec ujížděl v autě strážníkům z Pardubické ulice do průmyslové zóny Sever

0
1282
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 4. ledna v 8.27 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Lázeňské ulice, kde před vjezdem na pozemek nesprávně parkoval automobil, který majiteli pozemku znemožnil vyjetí s vozidlem. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto automobilu, který následně vyrozuměl příslušného řidiče. Ten se po chvíli dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky vozidlo přeparkoval.

Zloděje zadrženého na Palackého třídě si odvedla policie

Po půl dvanácté dopoledne volala na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Podezřelou osobou ze spáchání přestupku proti majetku byl mladík z Hrochova Týnce, který se ke svému jednání doznal. A protože vyšlo najevo, že dotyčný byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, celou věc následně převzala do své kompetence Policie ČR.

Údání o pálení matrací v Moravské ulici nebylo pravdivé

Ve 12.29 hodin byli strážníci přivoláni k ubytovně v Moravské ulici, kde mělo docházet k pálení matrací. Hlídka zde zastihla muže, který uvedl, že provádí úklid a pálí dřevěné rámy od postele, nikoli matrace, a tuto činnost předem nahlásil hasičům. Po ověření této skutečnosti strážníci odjeli.

Parkovačka za stání na zeleni v ulici J. E. Purkyně

Krátce po 16. hodině obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v ulici J. E. Purkyně na zeleni. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Uvolněný okap ohrožoval chodce na Resselově náměstí

V 17.30 hodin požádal strážníky o pomoc správce budovy na Resselově náměstí, neboť na střeše této nemovitosti došlo k uvolnění okapového svodu a bylo třeba nebezpečný prostor v okolí domu ohraničit páskou zamezující vstupu chodcům, aby nedošlo k úrazu. Hlídka tedy vymezila nebezpečný prostor a správce budovy podnikl nutné kroky k tomu, aby byl okapový svod opraven.

Honička s opilcem v automobilu v Pardubické ulici

Před 18. hodinou volal na linku 156 místní občan s tím, že v sídlišti v Pardubické ulici jezdí sem a tam podezřelé vozidlo. Dále uvedl, že se pokusil dotyčného řidiče zeptat, co nebo koho tam hledá, avšak ten prý nebyl schopen mluvit. Hlídka se tedy pokusila automobil zastavit, jeho řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval a před strážníky ujížděl. Následně se strážníkům podařilo ujíždějící auto odklonit z hlavní silnice do průmyslové zóny, kde jeho řidič stále odmítal zastavit. Když nakonec ujíždějící vozidlo zastavilo, strážníci shledali, že je jeho řidič viditelně v silně podnapilém stavu. Z tohoto důvodu byla proto na místo přivolána Policie ČR, která celou událost převzala do své kompetence.

Zadržený zloděj z Horního Jelení se ke krádeži přiznal

V 19.18 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. V prodejně strážníci zastihli muže z Horního Jelení, který se ke svému činu doznal. Protože však vyšlo najevo, že byl tento pachatel v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převzala věc do své kompetence znovu Policie ČR.

Osm rozdaných parkovaček na Palackého třídě

O několik minut později byli strážníci přivoláni na parkoviště na Palackého třídě, kde nesprávně parkovalo několik automobilů. Hlídka zde našla celkem osm nesprávně zaparkovaných vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here