Přistižený zloděj v chrudimském supermarketu. Videozáznam odhalil, že zde nekradl poprvé

0
448
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 7. ledna po půl jedné odpoledne bylo strážníkům oznámeno, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelého muže, který se podle sdělení ostrahy dopustil protiprávního jednání v prodejně již před několika dny, kdy po zaznění akustického signálu u pokladny na výzvu pracovníka ostrahy nereagoval a ze supermarketu utekl. Následným shlédnutím kamerového záznamu z prodejny vyšlo najevo, že dotyčný muž v té době z prodejny sebrat stereofonní sluchátka a hodinky. Protože podezřelý muž nemohl na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, byl předveden na Policii ČR v Chrudimi, kde byla jeho totožnost zjištěna. Jelikož se následně tento muž z Heřmanova Městce k události ze supermarketu odmítl jakkoli vyjádřit, byla věc zadokumentována s pracovníky prodejny a následně bude spisový materiál včetně kamerových záznamů, na nichž je mužovo počínání zachyceno, postoupen přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

Kříženec odchycený v Pardubické ulici putoval do útulku

Ve 14.13 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Pardubické ulice, kde poblíž železničního přejezdu občan zahlédl volně pobíhajícího psa. Po příjezdu oznamovatel hlídce předal uvedené zvíře, které sám odchytl. Šlo o fenu křížence černé barvy, která měla na krku textilní obojek růžové barvy. Strážníci zvíře následně převezli do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Parkovačka na kamionu za nákupním centrem v ulici SNP

Po 17. hodině volal na linku 156 místní občan s tím, že u nákupního centra v ulici SNP nesprávně parkuje kamion v místě, kam je vjezd nákladním vozidlům zakázán. Hlídka tedy na automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Opilá přítelkyně z Medlešic volala zbytečně strážníkům

Asi v 17.30 hodin byli strážníci přivoláni ženou do Medlešic, neboť měla problémy se svým přítelem. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že je oznamovatelka v podnapilém stavu a není schopna strážníkům sdělit, proč žádala o jejich příjezd. Stále přitom opakovala, že je vše v pořádku a nic po městské policii nežádá. Přítel ženy, který hlídce přislíbil, že svoji partnerku uloží ke spánku a postará se o ni. Poté strážníci odjeli.

Parkovačka za stání na zeleni v sídlišti U Stadionu

Ve 20.45 obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, který parkoval u domu v sídlišti U Stadionu na zeleni. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Anonym přivolal kvůli parkování hlídku do Slezské ulice

O několik minut později vyjeli strážníci na základě anonymního telefonátu do Slezské ulice, kde parkovaly automobily na chodníku a v nepřehledné zatáčce. Hlídka zde umístila stěrače aut dvě výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hořící kontejner na odpadky v ulici Čs. armády

Asi ve 23.30 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že hoří v ulici Čs. armády poblíž trafostanice kontejner na odpadky. Na místo vyjeli tedy strážníci neprodleně a oznamovateli doporučili, aby přivolal i hasiče. Po příjezdu hlídky byli už u kontejneru profesionální hasiči, kteří dostali oheň rychle pod kontrolu.

Křičíci opilci v Michalském parku budili spoluobčany

Krátce po druhé v noci byli strážníci přivoláni do Michalského parku, kde měli křičet opilci. Hlídka zde však nikoho nezastihla a na místě byl klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here