Šestice nezletilých školáků vyvrátila u řeky varovnou značku. Ještě se u ní vyfotila

0
649
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 8. ledna před osmou ráno obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v Čáslavské ulici na zeleni. Hlídka se dostavila na místo a vyřešila přestupek s přítomným řidičem vozidla.

Dvě parkovačky v Raisově ulici ve Slatiňanech

Krátce po osmé ráno byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde v Raisově ulici nesprávně parkovaly automobily a řidičům ostatních vozidel tím komplikovaly výjezd z uvedené ulice. Hlídka zde shledala dva takto zaparkované automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Řáděním nezletilců se bude zabývat přestupková komise

Ve 13.34 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v ulici Na Ostrově na břehu řeky Chrudimky demoluje několik mladíků značku v úrovni budovy místní pobočky České pošty. Po příjezdu strážníků se však na místě ani v okolí nikdo nenacházel. Protože na značce, která varuje osoby před vstupem do řeky, nebylo patrné žádné poškození, hlídka zase odjela. Přibližně o hodinu později však strážníky občan opět kontaktoval s tím, že se stejná skupinka mládeže vrátila ke značce u řeky a společně do ní kopali, dokud ji celou nevyvrátili. Na závěr svého řádění se pak chlapci u této značky společně vyfotili. Strážníci tedy vyjeli znovu do ulice Na Ostrově a tentokrát zde zaskočili šest nezletilých chlapců. Celá událost bude v nadcházejících dnech s mladíky v přítomnosti jejich rodičů zadokumentována a postoupena k vyřízení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim, včetně kamerového záznamu z kamery městského kamerového systému, která počínání party detailně zachytila. Majitel poškozené značky byl o události vyrozuměn a zároveň vyzván, aby vyčíslil vzniklou škodu.

Majitelka garáže v Pardubické ulici z ní nemohla vyjet

Po 16. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Pardubické ulice, kde majitelka garáže nemohla vyjet s vozidlem, neboť jí v tom bránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil před garáží. Hlídka zde však přestupkové jednání neshledala, neboť řidič takto zaparkovaného vozidla výjezdu z garáže nijak nebránil. Následně se oznamovatelce podařilo automobilem vyjet.

Muž bez reflexních prvků na trase Medlešice – Chrudim

V 18.10 hodin informoval strážníky řidič o tom, že po silnici z Medlešic směrem do Chrudimi kráčí chodec, který nemá na oděvu předepsané reflexní prvky a není téměř vidět. Hlídka tedy prověřila uvedenou trasu, avšak chodce nikde nenašla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here