Tajemný pohádkový příběh Kráska a zvíře s písněmi Michala Hrůzy v Divadle Karla Pippicha

0
885

Ve čtvrtek 18. ledna v 19 hodin uvede Východočeské divadlo Pardubice na Velké scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi tajemný pohádkový příběh Kráska a zvíře s hudbou a písněmi úspěšného zpěváka a skladatele Michala Hrůzy.

Hrubínův poetický text podle staré francouzské pohádky

O čem hra pojednává? Tajemný pohádkový příběh o dobru, zlu a zázraku lásky s hudbou a písněmi úspěšného zpěváka a skladatele Michala Hrůzy. Podle staré francouzské pohádky vytvořil básník František Hrubín poetický text, který se stal součástí české klasické dramatické tvorby. Proslulé, téměř hororové téma je dobře známé i ze slavných filmových zpracování.

Láska ke krásce probouzí ve zvířeti člověka

Zchudlý Kupec utrhne růži v tajemné zahradě, která patří Zvířeti. A Zvíře si to nenechá líbit, dokonce vyhrožuje Kupci smrtí. Kdyby se však jedna z jeho dcer obětovala, zachránila by tatínkovi život. Kupcovy dcery Málinka a Gábinka jsou marnivé a závistivé, na otci jim nezáleží, jediná Kráska ho opravdu miluje, a proto bez váhání odejde do zahrady, kde se potkává se Zvířetem, netvorem s lidským hlasem. Zvíře se do Krásky zamiluje a láska v něm probouzí člověka. Postupně na sebe bere lidskou podobu, zároveň však cítí osamění a blížící se konec. A v Krásce také roste neznámý krásný cit, který sílí…

Režie: Petr Novotný

Hrají: Josef Láska, Ladislav Špiner, Veronika Čermák Macková j.h., Jana Ondrušková, Martina Sikorová, Zdeněk Rumpík, Martin Mejzlík, Milan Němec

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky na divadelní představení jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: Východočeské divadlo Pardubice
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here