Divadýlko Mrak zahraje na Malé scéně Divadla Karla Pippicha pohádku O statečném Jankovi

0
572
Herci Divadýlka Mrak a pohádka O statečném Jankovi. Foto: Chrudimská beseda

V úterý 23. ledna v 17 hodin uvede na Malé scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi Divadýlko Mrak pohádku pro děti O statečném Jankovi. Vstupné činí 45 Kč, za dítě na klín zaplatíte dvacetikorunu.

Janek na peci, princezna Kačenka a čaroděj Habakuk

O čem pohádka bude? Janek celý život lenoší na peci, a jak už to v pohádkách bývá, od rána do večera se kolem něj točí jeho máma. Jednou se Jankovi ve snu zjeví princezna Kačenka, kterou unesl rovnou ze zámku čaroděj Habakuk. Janek se rozhodne jít Kačenku osvobodit. Lidé z celého okolí se kouzelníka bojí, protože je zlý a dokáže se proměňovat v nejrůznější obludy a příšery… cesta do jeho jeskyně vede přes strašidelný les a vchod do ní hlídá sám čert… Janek však najde velkého přítele v trpaslíku Kokešovi a tak díky kouzlům se dostane až ke kouzelníkovi, ten se však nikdy nevzdává… a proto ve finálovém boji na sebe bere podobu draka, který má v rozpětí 4 m a Janek s ním svádí opravdu urputný boj… A jak to dopadne? To už neprozradíme. Dětské publikum se v této pohádce směje zhruba do poloviny představení, pak už jen s očekáváním sleduje, jak to dopadne.

Loutky od nejmenšího maňáska, až po čtyřmetrového manekýna vytvořil Josef Homolka. Na motivy klasických pohádek napsali: Yvonna Kršková a Jan Prokeš

Režie: Jan Prokeš
Hudbu, zvuky a pazvuky složil a vymyslel Josef Melena
Uvádí Divadýlko Mrak

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky na představení jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here