Neznámý muž vyděsil obyvatele místní části Topol. Přivolali proto na pomoc strážníky

0
595
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 19. ledna po půl deváté ráno bylo na linku 156 oznámeno, že v Malecké ulici volně pobíhá německý ovčák. Hlídka prověřila ulici i široké okolí, avšak s negativním výsledkem.

Podomní prodej v paneláku na Palackého třídě

Před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde mělo v panelovém domě docházet k nezákonnému podomnímu prodeji energií. Hlídka však v domě ani v jeho okolí přestupkové jednání nezaregistrovala.

Nález technického průkazu v Dašické ulici

O několik minut později kontaktoval telefonicky strážníky místní občan s tím, že nalezl technický průkaz od vozidla. K oznamovateli přijela do Dašické ulice hlídka, která nalezený doklad převzala a následně jej odevzdala do depozitu Oddělení ztát a nálezů MěÚ Chrudim.

Zablokovaný výjezd z garáže ve Václavské ulici

Krátce po 15. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Václavské ulice, kde před garáží nesprávně parkoval cizí automobil. Po příjezdu hlídky na místo se k zaparkovanému vozidlu dostavil jeho řidič, který po vyřešení dopravního přestupku se strážníky automobil přeparkoval.

Zapomenuté bankovky v bankomatu v ulici SNP

V 16.10 hodin bylo strážníkům oznámeno pracovnicí supermarketu v ulici SNP, že z peněžního bankomatu, který je umístěn v prodejně, někdo zapomněl vyzvednout finanční hotovost, která zůstala ve výdejní přihrádce bankomatu. Hlídka tedy bankovky převzala od oznamovatelky a následně je předala pracovnici oddělení ztrát a nálezů při MěÚ v Chrudimi. Tam se téhož dne dostavila žena z okresu Ústí nad Orlicí, která se přihlásila o své zapomenuté peníze.

Otravní bezdomovci před chrudimským Albertem

Před 17. hodinou požádala o příjezd strážníků pracovnice ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť se u vchodu do prodejny zdržovali bezdomovci, kteří zde popíjeli alkohol a obtěžovali zákazníky. Hlídka po příjezdu tyto osoby na místě ani nikde v okolí nezaregistrovala.

Opakovaná krádež zloděje z Chroustovic

Po 19. hodině volal na linku 156 pracovník prodejny potravin v Havlíčkově ulici s tím, že zde došlo ke krádeži zboží. Hlídka v obchodu zastihla muže z Chroustovic, který se ke svému protiprávnímu jednání doznal. Protože následně vyšlo najevo, že dotyčný muž se přestupkového jednání dopustil opakovaně, strážníci událost zadokumentovali a poté spisový materiál postoupili k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Parkovačka za stání na zastávce na Tyršově náměstí

V 19.16 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde v prostoru autobusové zastávky nesprávně parkoval osobní automobil. Hlídka za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého se následně pokusila vyhledat v nedalekém sportovním zařízení, kde právě probíhalo sportovní utkání. To se však nezdařilo. Po návratu strážníků se však automobil na uvedeném místě už nenacházel.

Zapomenutá peněženka v chrudimském supermarketu

Pár minut nato informoval telefonicky strážníky pracovník supermarketu v ulici SNP o tom, že v jejich prodejně někdo ze zákazníků zapomněl peněženku. Před příjezdem hlídky do prodejny kontaktoval však oznamovatel strážníky s tím, že do supermarketu mezitím přišel majitel peněženky a převzal si ji.

Obsluha baru ve Filištínské ulici byla krátká na opilce

Ve 23.15 hodin kontaktoval strážníky personál baru ve Filištínské ulici, kam přišel podnapilý muž, který zde vyhrožoval personálu a následně upadl na zem. Obsluha ho tedy vyvedla na ulici, kde zůstal ležet na chodníku. Hlídka po příjezdu shledala, že se podnapilý muž z Chrudimi neorientuje a má na hlavě drobné zranění, proto byl převezen do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl po provedeném vyšetření o jeho hospitalizaci.

Podezřelý muž vyděsil obyvatele místní části Topol

Ve 23.27 hodin se na strážníky obrátil obyvatel místní části Topol s tím, že ho právě oslovila jeho známá ze stejné obce, kterou v místě bydliště kontaktoval neznámý podezřelý muž a dotazoval se na dům s konkrétním popisným číslem a zmateně cosi hovořil o klíčích. Nakonec tento muž odešel rychle pryč. Hlídka tedy provedla kontrolu celé obce, ale dotyčného muže nikde nezaregistrovala. Poté jednala s oznamovatelem, který sdělil, že shledal rozsvícené osvětlení v patře domu jeho známých. Strážníci tedy provedli kontrolu i této nemovitosti, avšak násilné vniknutí nezjistili. Na závěr oznamovatel uvedl, že majitelku domu o této skutečnosti vyrozumí a po hlídce nic dalšího nežádal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here