Filmový klub Chrudim uvede mezigenerační film o homosexuální dvojici

0
613

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 25. ledna ve 20 hodin v Městském kině britský film režiséra Francise Lee Na konci světa.

Rozvíjející se vztah, který změnil hlavním hrdinům život

Johnny Saxby pracuje od rána do večera na zapadlé farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí nadměrným popíjením alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Když se na farmě objeví atraktivní rumunský pomocník Gheorghe, začne být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Během sezóny jehňat spolu oba pracují stále častěji a zároveň se rozvíjí jejich milostný vztah, který jim může navždy změnit život.

Osudový vztah ovlivňuje i nehostinné prostředí anglických plání

Podmanivý, tísnivě krásný film zasazený do prostředí rurálního Yorkshiru. Drsná, místy až naturalistická romance s důrazem na vývoj hlavní postavy. Osudový vztah přitom ovlivňuje i nehostinné prostředí anglických plání. Na rozdíl od Zkrocené hory, ke které bývá často přirovnáván, nemá snímek tragické hrdiny: dává homosexuální dvojici naději do budoucna. Skvělé jsou i postavy otce a babičky přinášející téma mezigeneračního napětí.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 25. ledna: Na konci světa
režie: Francis Lee, Velká Británie, 2017, 104 min.

Video: Asociace českých filmových klubů
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here