Strážníci byli nuceni řešit rvačku mezi manžely v sídlišti Víta Nejedlého. V bytě zasahovali i policisté

0
504
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 22. ledna v 8.56 hodin požádala o příjezd strážníků obyvatelka Palackého třídy, neboť její vyhrazené parkovací místo pro invalidu neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka po příjezdu zjistila, že nesprávně zaparkované vozidlo už z místa odjelo, takže nešlo o přestupek.

Parkování auta na chodníku ve Slezské ulici

Po desáté dopoledne volal na linku 156 místní občan s tím, že ve Slezské ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka však na uvedeném místě žádné takto zaparkované vozidlo nezaregistrovala.

Podezřelý muž prohlížel v ulici Strojařů zaparkovaná auta

Krátce před jedenáctou dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického upozornění do ulice Strojařů, kde se měl pohybovat podezřelý mladík, který nahlížel do zaparkovaných automobilů. Hlídka prověřila ulici a i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Šest parkovaček po udání na náměstí U Vodárny

Po poledni obdrželi strážníci oznámení o několika vozidlech, které vjely do pěší zóny na náměstí U Vodárny, kde poté nesprávně zaparkovala. Hlídka zde zaregistrovala celkem šest zaparkovaných automobilů, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Muž putoval s dvěma a půl promile na záchytku

Ve 13.34 hodin byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku v Topolské ulici, kde ležel muž. Hlídka v něm zjistila podnapilého obyvatele Chroustovic, který se neorientoval. Při provedené orientační dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,51 promile alkoholu v dechu, proto byl převezen do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl vzápětí eskortován a předán personálu stanice.

Volně pobíhající pes na hřišti v Janderově

Asi v 15.15 hodin informoval telefonicky místní občan strážníky o tom, že u hřiště v Janderově volně pobíhá pes a jeho majitel se nikde v okolí nenachází. Hlídka prověřila lokalitu, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Dva přestupky za stání v zákazu ve Fibichově ulici

Přibližně o hodinu později požádal o příjezd strážníků do Fibichovy ulice místní občan, který zde u panelového domu zaregistroval automobily zaparkované v místě, kam je vjezd dopravní značkou zakázán. Hlídka tady zaregistrovala dvě zaparkovaná vozidla, z nichž jedno mělo už za stěračem umístěnou výzvu pro nepřítomného řidiče. Strážníci tedy umístili stejnou výzvu i na druhý automobil a odjeli.

Obsazené místo pro invalidu na Palackého třídě

V 17.27 hodin volala na linku 156 obyvatelka Palackého třídy s tím, že na jejím vyhrazeném parkovacím místě pro vozidlo invalidy neoprávněně zaparkoval cizí automobil. Hlídka na místě zjistila, že je parkovací místo uvolněno a neznámé vozidlo mezitím odjelo.

Lidé si stěžovali na hluk v paneláku. Způsobily ho děti

Před 18. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení zpět na Palackého třídu, kde měli obyvatelé bytu v panelovém domě působit značný hluk, který obtěžoval ostatní obyvatele. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo, neboť zmíněný hluk způsobily děti, které doma při hře pobíhaly. Strážníci tedy promluvili s jejich zákonným zástupcem a poté odjeli.

Zablokovaný výjezd ze dvora ve Fibichově ulici

O pár minut později bylo strážníkům oznámeno, že ve Fibichově ulici brání nesprávně zaparkovaný automobil před vjezdem do dvora majiteli domu ve výjezdu s vozidlem. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že zmíněný automobil mezitím odjel.

Fackovačka mezi manžely v sídlišti Víta Nejedlého

Po 19. hodině byli strážníci přivoláni do sídliště Víta Nejedlého, kde měl údajně doma fyzicky napadat muž svoji manželku. Hlídka po příjezdu jednala s manželi a oba řádně poučila, jak mohou ve věci postupovat. Protože vyšlo najevo, že předchozí napadení z téhož dne je v šetření Policie ČR, informovali strážníci o události v rodině i policisty.

Mladík ležící na zemi v Čáslavské ulici byl předán matce

Ve 22.40 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek. Bylo třeba prověřit oznámení o muži ležícím na zemi v Čáslavské ulici. Hlídka zde zastihla mladíka, který se orientoval a byl zdravotně v pořádku. Protože muž nemohl na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, hlídka jej doprovodila do místa bydliště, kde byla jeho totožnost ověřena a kde byl předán své matce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here