Na Větrníku byl už delší dobu přivázán zbídačený dobrman. Starají se teď o něj v chrudimském útulku

0
1902
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 26. ledna v 7.26 hodin obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu u bytového domu v Malecké ulici na trávníku. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitelku, kterou kontaktovala přímo v místě bydliště a přestupek s ní vyřešila.

Pět parkovaček po udání obyvatele Filištínské ulice

Po 14. hodině byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde podle telefonického oznámení nesprávně parkovalo několik automobilů. Hlídka oznámení prověřila a následně za stěrače pěti takto zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Volně pobíhající pes u paneláku ve Fibichově ulici

O několik minut později volala na linku 156 místní dívka s tím, že v okolí panelového domu ve Fibichově ulici volně pobíhá pes a jeho majitel se nikde poblíž nenachází. Hlídka provedla kontrolu místa i okolí, avšak s negativním výsledkem.

Opuštěný dobrman skončil v psím útulku v Sečské ulici

Před 18. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Sečské ulice, kde na strážníky čekal ve vozidle muž, který s sebou ze sídliště Na Větrníku přivezl psa, který tam byl už delší dobu přivázaný a opuštěný. Hlídka po příjezdu dobrmana od muže převzala a umístila jej do připraveného kotce v útulku. Vzhledem k jeho neuspokojivému zdravotnímu stavu byl o umístění zvířete neprodleně informován personál, který učinil potřebné kroky.

Udávání v Malecké ulici nepřestává. Odnesl to jeden řidič

Ve 21.40 hodin kontaktoval strážníky oznamovatel s tím, že v Malecké ulici řidič nesprávně zaparkovaného automobilu porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka tedy na vozidlo umístila parkovačku.

Bezdomovec sedící na chodbě paneláku v Husově ulici

Asi ve 22.30 hodin byli strážníci přivoláni do jednoho z panelových domů v Husově ulici, kde na společné chodbě posedával bezdomovec. Hlídka tedy po příjezdu muže z budovy vykázala.

Hádka kvůli vyúčtování útraty s personálem restaurace

Zhruba ve 23.30 hodin se na strážníky obrátil host restaurace v Průmyslové ulici, který po zaplacení útraty v tomto podniku shledal nesrovnalosti ve vyúčtování. Po příjezdu hlídky se však oznamovatel už na místě nenacházel a přítomný personál uvedl, že údajná nesrovnalost byla s dotyčným mužem mezitím vysvětlena.

Tísňový signál od muže z Medlešic, který nedokázal vstát

O tři minuty později obdrželi strážníci na operační středisko tísňový signál od muže z Medlešic, který potřeboval jejich pomoc. K muži tedy vyjela neprodleně hlídka, která jej po pádu na podlahu vyzvedla a uložila zpátky na lůžko. Protože muž při pádu neutrpěl žádné zranění a lékařské vyšetření nežádal, strážníci zase odjeli.

Zadržení opilce za volantem auta v Průmyslové ulici

Ve 23.40 hodin byli strážníci upozorněni na to, že na parkovišti nedaleko restaurace v Průmyslové ulici sedí v zaparkovaném automobilu jeden z hostů podniku, který zde konzumoval alkoholické nápoje a nyní se chystá s vozidlem odjet domů. Poté, co se tento muž rozjel a v automobilu projížděl ulicí Strojařů, byl hlídkou zastaven a vyzván k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Následně byla tomuto muži naměřena hodnota 1,2 promile alkoholu, proto sem byla přivolána hlídka Policie ČR, která věc převzala do své kompetence.

Vykázání bezdomovce z chodby domu v Rooseveltově ulici

V sobotu 27. ledna před čtvrtou ráno požádala o příjezd strážníků obyvatelka Rooseveltovy ulice, neboť na společné chodbě domu zaregistrovala neznámou osobu, a měla proto obavu opustit svůj byt. Hlídka prověřila chodbu, kde zastihla bezdomovce, kterého z budovy vykázala.

Pád klienta zařízení pro seniory v Soukenické ulici

Po šesté ráno byli strážníci přivoláni do zařízení pro seniory v Soukenické ulici, kde došlo k pádu jednoho z klientů, kterému pečovatelka nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy muže po pádu vyzvedla a uložila jej na lůžko. Nezraněný muž zůstal poté v péči přítomné pracovnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here