Starší MP3 přehrávač spustil alarm v chrudimském Albertu. Jeho majitel byl podezříván z krádeže

0
460
Foto: Pixabay.com

V úterý 30. ledna přijali strážníci pouze jediné oznámení, a to o špatném parkování v Korbářově ulici. Jak oznamovatelka uvedla, cizí vozidlo částečně zaparkovalo před její garáží. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se oznamovatelce podařilo s vozidlem nakonec do garáže zajet. Následně byl vyrozuměn majitel vozidla, který jej vzápětí přeparkoval. Tentokrát se vše obešlo bez uložení pokuty.

Zloděj z Heřmanova Městce zadržený v Albertu

Ve středu 31. ledna vyjížděla strážníci po půl osmé ráno do obchodního domu Albert, kde pracovník ostrahy zadržel osobu podezřelou z krádeže zboží. Strážníci zjistili, že jde o muže s trvalým pobytem v Heřmanově Městci. Dále bylo zjištěno, že se muž podobného jednání dopustil v posledních týdnech vícekrát. Celá událost byla tedy zadokumentována a spis bude postoupen k dořešení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Alarm v prodejně spustil starší MP3 přehrávač

Do stejného obchodního domu byli strážníci přivolání o hodinu později, kdy zde měla být opět zadržena osoba podezřelá z krádeže zboží. V tomto případě bylo ale vše jinak. U podezřelého muže nebylo totiž nalezeno žádné odcizené zboží. Vzápětí bylo zjištěno, že alarm spustil starší MP3 přehrávač, který měl dotyčný u sebe.

Pět rozdaných parkovaček po udání v Lázeňské ulici

V 10.45 hodin přijali strážníci stížnost na špatné parkování v Lázeňské ulici. Parkující vozidla zde měla podle oznamovatele ztěžovat průjezd ostatním vozidlům. Oznámení bylo na místě vyřešeno umístěním pěti výzev pro nepřítomné řidiče vozidel, kteří byli předvoláni k projednání dopravního přestupku.

V bytě v ulici Na Valech upadl senior a zranil se na hlavě

V 11.32 hodin požádala pracovnice CSSP o příjezd hlídky do ulice Na Valech, kde v jednom z domů zřejmě upadl jejich klient na zem a neotvíral. Hlídka zjistila, že muž skutečně upadl a ležel za dveřmi. S hlídkou komunikoval skrze zavřené dveře. Strážníci proto přivolali jednotku hasičů, která vchodové dveře otevřela. Muž měl podlitinu ve tváři a starší zranění hlavy. Na místo byla tedy přivolána sanita, která muže převezla k dalším vyšetřením.

Udávání v Malecké ulici nepřestává. Odnesli to tři řidiči

K dalšímu případu špatného parkování vyjížděla hlídka po 18. hodině do Malecké ulice. Vzápětí zde byly na tři vozidla umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Obtížní bezdomovci před obchodem Tesco v Píšťovech

Ihned poté se strážníci přesunuli k obchodnímu domu Tesco, kde měli před prodejnou obtěžovat zákazníky místní bezdomovci. Jak ale bylo záhy zjištěno, bezdomovci před příjezdem hlídky odešli neznámo kam.

Parkování na místě pro invalidu v Hradištní ulici

Asi ve 20.30 hodin byli strážníci přivoláni do Hradištní ulice, kde mělo vozidlo parkovat na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn a následně kontaktován majitel tohoto auta, který se dostavil a vozidlo přeparkoval. Přestupek byl hlídkou zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení věcně příslušnému správnímu orgánu.

Strážníci vykázali z vestibulu nemocnice bezdomovce

Následně obdržel operační pracovník městské policie oznámení o tom, že se ve vestibulu Chrudimské nemocnice pohybuje bezdomovec a odmítá prostory opustit. Hlídkou byl tedy muž o chvíli později vykázán.

Neslušně pokřikující skupina mladíků v Havlíčkově ulici

K dalšímu oznámení vyjížděli strážníci ve 21.30 hodin do Havlíčkovy ulice, kde se měla podle oznamovatele nacházet skupina mladíků, která na něho měla neslušně pokřikovat. Hlídka provedla kontrolu ulice i přilehlého okolí, avšak žádné mladíky nenalezla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here