Filmový klub Chrudim uvede mrazivé drama o životě malíře a jeho rodiny v malém panelákovém bytě

0
427

Filmový klub Chrudim uvede výjimečně ve středu 7. února ve 20 hodin v Městském kině polské filmové drama Poslední rodina.

Neustálý boj hlavního hrdiny s vnitřními démony

Malíř Zdzisław Beksiński tráví své dny mezi čtyřmi zdmi varšavského bytu, obklopen svou rodinou. Navzdory socialistické šedi okolního sídliště je jeho vnitřní svět plný surreálních vizí, barev, vášně a perverzních fantazií. Píše se rok 1977 a život rodiny se točí kolem syna, neurotického Tomka, který se právě odstěhoval do protějšího domu. Neustálý boj s vnitřními démony mu znemožňuje normálně žít, avšak noří se do rockové hudby a filmových horrorů. A navzdory svému hendikepu se coby rozhlasový moderátor stává průkopníkem západní popkultury v Polsku.

Pokusy o sebevraždu a výbuchy nepříčetnosti

Mrazivý životopisný snímek, pojatý jako existenciální drama malíře a jeho rodiny. Tomkův otec sdílí malý panelákový byt, do kterého se musí vejít i jeho ateliér, se svou ženou Zošou a matkami z obou stran. Obě jsou starší devadesáti let a jejich zdravotní potíže přinášejí do domácnosti přítomnost smrti. Tu zvýrazňují Tomkovy pokusy o sebevraždu i jeho výbuchy nepříčetnosti, při kterých demoluje byt otce a svévolně si odnáší jeho obrazy.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● STŘEDA 7. února: Poslední rodina
režie: Jan P. Matuszynski, Polsko, 2016, 124 min.

Video: Aerofilms
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here