Komorní koncert Francouzky Cécile Boiffin a Japonky Tomoko Asahina ve Velkém sále chrudimského Muzea

0
740

V pátek 9. února v 19 hodin začíná ve Velkém sále Muzea v rámci 827. chrudimského hudebního pátku komorní koncert dvou zahraničních hudebnic Cécile Boiffin (marimba) a Tomoko Asahina (klavír). V jejich podání zazní mimo jiné skladby od takových autorů, jakými jsou J. S. Bach, C. Boiffin, G. Gershwin, nebo J. Vejvoda.

Hráčka na jihoamerickou marimbu a klavírní virtuoska

Cécile Boiffin je původem z Francie, vystudovala Conservatoire de Région de Boulogne-Billancourt, Conservatoire de Région de Paris a Musikhochschule Freiburg ve třídě B. Wulffa, v letech 1996 – 1997 hrála v Karlovarském Symfonickém orchestru, od roku 1997 hraje na tympány v Komorní Filharmonii Pardubice, má na kontě řadu recitálů, prestižních spoluprací a premiér nových skladeb, od roku 2005 spolupracuje s hercem Janem Sklenářem v rámci souboru Cilijen především v oblasti improvizační hry s textem, ale komponování autorských skladeb, je sólovou i komorní hráčkou na marimbu – originální jihoamerický hudební nástroj. Tomoko Asahina je původem z Japonska, je klavírní virtuoska, držitelka řady ocenění z mnoha soutěží, kterých se zúčastnila.

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky na koncert jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: CzechMusicCamp
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here