Unikátní fotograficko-filmová projekce Záhadná a drsná Namibie v Městském kině Chrudim

0
531

Ve čtvrtek 8. února v 18 hodin se v Městském kině Chrudim uskuteční jedinečná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše Motani pod názvem Záhadná a drsná Namibie. Bude o nádherné červené písečné poušti, nebezpečném Pobřeží koster, afrických zvířatech, prapodivných rostlinách a zajímavých afrických kmenech. Protkáno spoustou veselých i napínavých příběhů.

Průhlední gekoni, bílí tančící pavouci nebo pouštní zmije

Jako první se spolu vydáme do Namibské pouště, nejstarší pouště na světě, kde budeme objevovat prapodivné pouštní rostliny a nesmírně zajímavá zvířata. Spatříme duhové průhledné gekony, hbité ještěrky, vzácné chameleony, bílého tančícího pavouka i černé brouky i pouštní zmiji. Podrobně se podíváme na pichlavé rostliny nara, pouštní rostlinu welwitschii podivnou a ohromné stromové aloe.

Na pustém Pobřeží koster ztroskotalo na šest set lodí

Mlhavé namibské pobřeží rozveselí obrovská hejna růžových plameňáků a bílí pelikáni. Velmi veselé chvíle si užijeme mezi zvědavými lachtany. Poté se vydáme zkoumat obávané a pusté Pobřeží koster, kde ztroskotalo na šest set lodí. Na ztroskotanou posádku dříve čekala jistá smrt, neboť dál do vnitrozemí není nic než trýznivé sucho, spalující slunce a vyprahlá poušť. Cestou směrem na jih uvidíme hbité damany a modré ještěrky. Budeme hledat divoké koně, kteří se naučili žít v nehostinné vyprahlé poušti.

Opuštěné diamantové město a svět afrických zvířat

Prozkoumáme oblast, kde se těží diamanty, důkladně prolezeme staré opuštěné diamantové město. Naše stopy v písku pak nadobro zavane silná písečná bouře. Následně se vydáme obdivovat svět afrických zvířat. V křoví se objeví plachý vzácný nosorožec. Zatímco budou mangusty hledat svou kořist, přepadnou opice náš kemp.

Červené ženy z kmene Himba a město míšenců bastardů

Vydáme se hledat tajemné pouštní slony. Nahlédneme také do pradávných dějin země. Dostaneme se do velmi blízkého a nadmíru srdečného kontaktu s nejrůznějšími namibijskými kmeny. Nejzajímavějšími budou kmeny Herero a Damara. Hlavně nás pak bude zajímat kmen Himba, kde se ženy celý život nemyjí a své tělo natírají voňavou červenou hlinkou rozetřenou s tukem. Zastavíme se také ve městě, kde žijí míšenci bastardové. Odvážíme se vkročit i do chudinské čtvrtě na okraji města Swakopmund. Poté budeme pokračovat do Národního parku Etosha, kde si jako milovníci zvířat přijdeme opravdu na své. Jaká další zvířata uvidíme a jaké další příběhy nás čekají, se nechejme překvapit. Zažijeme další nespočetná dobrodružství.

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky na projekci jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: Ralph & Danielle Stoll – Lutgen
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here