Kdo ohnul lampu veřejného osvětlení na chrudimském náměstí U Vodárny?

0
483
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 4. února před devátou ráno kontaktovala strážníky obyvatelka Rooseveltovy ulice s tím, že jí v městském bytu prasklo topení. Operátor městské policie o události ihned vyrozuměl příslušného pracovníka městského úřadu, který věc převzal k řešení a na místo vyslal odborného technika.

Odtažení vozidla v ulici Generála Uchytila

Po půl desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do ulice Generála Uchytila, kde se nacházel nesprávně zaparkovaný automobil, který bránil majiteli přilehlé nemovitosti ve výjezdu z garáže. Hlídka lustrací zjistila majitele vozidla, který uvedl, že zmíněný automobil prodal loni novému majiteli. Toho se následně podařilo kontaktovat, ale sdělil, že již zmíněné vozidlo také nevlastní a poskytl strážníkům kontakt na dalšího majitele. Protože se tohoto muže nepodařilo kontaktovat, byla na místo přivolána odtahová služba, která automobil z komunikace odstranila.

Ulomená dopravní značka v křižovatce ulic

Krátce po poledni volal na linku 156 místní občan s tím, že se v křižovatce ulic Družstevní a Čavisovská nachází ulomená dopravní značka, kterou se právě snažily odnést děti. Hlídka po příjezdu zjistila, že jde o ulomenou dopravní značku, která byla již předchozího dne zanesena do knihy závad. Vzhledem k tomu vyrozuměli strážníci následující den o události příslušného správce komunikace.

Obyvatelka Palackého třídy ležící na podlaze

V 17.07 hodin zaznamenal operátor městské policie tísňový signál od obyvatelky Palackého třídy. Do místa jejího bydliště vyjela hlídka, která doma zastihla seniorku ležící po pádu na zemi. Strážníci nezraněnou ženu vyzvedli a uložili na lůžko. Poté hlídka odjela.

Tři parkovačky a vychýlená lampa na náměstí U Vodárny

Přibližně o dvacet minut později upozornil místní občan strážníky na to, že v ulici U Vodárny parkují některé automobily neoprávněně v pěší zóně a řidiči jiných vozidel zaparkovali své automobily v místě, kde platí zákaz zastavení. Oznamovatel ještě dodal, že se v ulici nachází lampa veřejného osvětlení, která byla pravděpodobně poškozena nárazem motorového vozidla. Hlídka na místě zaregistrovala jedno vozidlo neoprávněně zaparkované v pěší zóně a dva automobily stojící v zákazu zastavení. Za stěrače těchto tří vozidel proto strážníci umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Kontrolou zmíněné lampy bylo zjištěno její vychýlení, avšak žádné stopy po nárazu automobilu nebyly patrné, proto byla věc nahlášena jako závada k dalšímu opatření.

Strážníci vykázali z paneláku v Husově ulici bezdomovce

Asi ve 22.30 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že v jednom z panelových domů v Husově ulici leží bezdomovec. Hlídka tohoto muže orientovaného místem i časem z budovy vykázala.

Rušení nočního klidu smíchem v Rooseveltově ulici

V pondělí 5. února několik minut po půl jedné v noci byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, kde docházelo v domě k rušení nočního klidu smíchem obyvatel jednoho z bytů. Po příjezdu hlídky byl v domě klid. Přesto strážníci kontaktovali obyvatelku zmíněného bytu, která uvedla, že v jejím bytě probíhala oslava, která už byla ukončena. Hlídka tuto ženu náležitě poučila a poté odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here