Bezdomovci začínají být v Chrudimi vážný problém. Obtěžují v domech, prodejnách i v České spořitelně

0
790
Ilustrační foto: Pixabay.com

V sobotu 10. února po půl osmé ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Chrudimské nemocnice, de se ve vestibulu zdržoval drzý bezdomovec, který opakovaně odmítal opustit budovu. Hlídka tedy muže, který lékařské vyšetření ani ošetření nepožadoval, ze zdravotnického zařízení vykázala.

Přespávající bezdomovec na chodbě bytového domu

V osm hodin ráno informovala strážníky místní žena o tom, že v jednom z domů v Rooseveltově ulici spí na společné chodbě bezdomovec. Hlídka proto muže, který se orientoval, odsud vykázala.

Opuštěné štěně německého ovčáka skončilo v útulku

Asi v 9.15 hodin volala na linku 156 žena z Chrudimi s tím, že nalezla na ulici opuštěné štěně německého ovčáka, které vzala prozatím k sobě domů. Hlídka tedy zvíře od ženy převzala a dopravila jej do psího útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Muž z Chroustovic posedávající v prostoru u bankomatu

Ve 14.48 hodin byli strážníci přivoláni do budovy České spořitelny na Palackého třídě, kde v místnosti u bankomatu posedával bezdomovec. Hlídka tohoto muže bez domova z Chroustovic z budovy vykázala.

Opět dva bezdomovci u bankomatu České spořitelny

Před půl pátou odpoledne upozornil telefonicky strážníky místní občan na to, že do Čeké spořitelny na Palackého třídě právě vstoupili dva bezdomovci. Hlídka zde v prostoru u bankomatu opět zastihla muže z Chroustovic, tentokrát ve společnosti dalšího muže bez domova z Holetína. Strážníci je odsud oba vykázali.

Bezdomovec se domáhal přijezdu sanity, chtěl se ohřát

Několik minut před 20. hodinou volala na linku 156 ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že do jejich prodejny přišel bezdomovec, který se domáhal přivolání zdravotní záchranné služby. Strážníci v muži zjistili místního bezdomovce, který hlídce uvedl, že je zdravotně v pořádku, přesto chtěl být dopraven do nemocnice, kde by pak mohl přespat v teple. Strážníci proto muže řádně poučili o možnosti přenocování v městské noclehárně a také o možnosti ubytování v Azylovém domě. Muž poté prodejnu opustil.

Muž bez domova musel v noci opustit panelák v Husovce

Ve 23.29 hodin vyjeli strážníci na základě telefonátu místní ženy do Husovy ulice, kde na chodbě jednoho z panelových domů přebýval bezdomovec. Hlídka tedy bezdomovce z paneláku vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here