Miliardář Jaroslav Strnad převedl veškerý svůj majetkový podíl ve zbrojařské skupině na svého syna Michala

0
967
Foto: Pixabay.com

Miliardář a nejvýznamnější český zbrojař Jaroslav Strnad se rozhodl k nečekanému kroku. Odešel z vedení zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (ČSG) a veškerý svůj majetkový podíl převedl na pětadvacetiletého syna Michala. Ten až doposud zastával ve firmě funkci předsedy představenstva a generálního ředitele.

Převedení sto procent akcií holdingu na Michala Strnada

„S hrdostí předávám výsledek dvaceti let tvrdé práce Michalovi. Jako ředitel holdingu dokázal, že CSG bude pod jeho vedením v dobrých rukou. Stejně jako tomu už bylo, je veškerá odpovědnost a s ní i řídící práce na něm. Krok, na kterém jsme se s Michalem dohodli, tedy převedení sto procent akcií holdingu na něj, je vyjádřením zásady, že kdo podnikání řídí, má za něj nést plnou odpovědnost, a to včetně odpovědnosti vlastnické,“ uvádí Jaroslav Strnad ve vydané tiskové zprávě.

Loňské tržby jsou odhadovány asi na 20 miliard korun

Co to bude v praxi znamenat? Jaroslav Strnad zůstává dál v dozorčí radě ČSG a hodlá podle svých slov pokračovat ve vyhledávání nových investičních a obchodních příležitostí strategické povahy. Do řízení holdingu však už zasahovat nechce. Michal Strnad uvedl, že se změnou vlastnického podílu ve fungování zbrojařské skupiny nic nemění a všichni lidé v řídících funkcích zůstávají na svých místech. Strnad mladší přitom pracuje ve firmě od svých patnácti let a začínal zde jako brigádník ve skladu s výstrojním materiálem. Do portfolia holdingu patří zhruba více než 70 českých a slovenských firem a jeho loňské tržby se odhadují asi na 20 miliard korun. Zaměřuje se především na výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl nebo brzdových systémů pro kolejová vozidla. Mezi jeho nejznámější značky patří kopřivnická Tatra, Avie či výrobce luxusních hodinek Prim – společnost Elton hodinářská.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here