Strážníci museli uspat staforda narkotizační puškou. Následovaly manévry hasičů na nábřeží Karla Čapka kvůli kočce

0
704
Stafordširský teriér. Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 12. února vyjížděli strážníci celkem pětkrát v průběhu dne k oznámení, že se v lokalitě mezi Chrudimí a místní částí Topol, či Vlčnovem vyskytuje volně pobíhající pes, který ohrožuje bezpečnost silničního provozu. V jednom případě byl viděn též u ZŠ Dr. Malíka. Mělo jít o psa rasy stafordširský teriér. I přesto, že byl strážníky v uvedených lokalitách několikrát spatřen, nepodařilo se jej z důvodu jeho plachosti běžnými způsoby odchytit. Proto byl na místo přivolán strážník proškolený k použití narkotizační pušky. O několik desítek minut později byl pes částečně uspán a poté odchycen. Následně byl převezen do chrudimského útulku, kde byl předán personálu.

Nepovolený prodej zboží u Albertu a Kauflandu

Ve 14.03 hodin přijali strážníci oznámení o nepovoleném prodeji zboží na parkovišti u obchodních domů Albert a Kaufland. Provedenou kontrolou nebylo však žádné takové jednání zjištěno.

Obtížný bezdomovec před obchodním domem Lidl

Ihned poté se hlídka přesunula do prodejny Lidl, kde se měl před budovou nacházet jeden z místních bezdomovců, který zde měl obtěžovat zákazníky prodejny. Strážníci na místě muže nalezli a po projednání věci ho odsud vykázali.

Zloděj ukradl v Albertu lahev alkoholu. Půjde před komisi

V 15.39 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu Albert zadržení osoby podezřelé z krádeže zboží. Na místě bylo zjištěno, že strážníkům dobře známý bezdomovec z Chroustovic odcizil v obchodě lahev alkoholu v hodnotě 99,90 Kč. Případ byl proto zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Neúplné dopravní značení zachránilo řidiče před pokutou

Krátce před 17. hodinou vyjížděli strážníci k případu špatného parkování na Palackého třídě. Zde mělo u domu čp. 62 parkovat vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. K vozidlu se vzápětí dostavil řidič, který ihned přeparkoval. Z důvodu neúplného dopravního značení nebyl přestupek řešen uložením pokuty. Strážníci o věci uvědomí příslušný odbor městského úřadu.

Hasiči se marně pokoušeli u řeky odchytit kočku

V 17.31 a poté v 19.25 hodin přijali strážníci oznámení o výskytu kočky, která se nachází v korytu řeky na nábřeží Karla Čapka. V obou případech byli na místo přivoláni hasiči, kteří se pokusili kočku odchytit. To se však nezdařilo, neboť kočka v obou případech utekla do blízké odpadní roury.

Nepovolený nájemník v městském bytě v Revoluční ulici

V 19.33 hodin volala místní žena na linku 156 s tím, že se do jednoho z bytů v Revoluční ulici dobývá cizí osoba. Jak oznamovatelka dodala, muž, který v bytě bydlí, se zde dlouhodobě nezdržuje. Strážníci na místě zjistili, že do bytu vstupovala žena, která s nájemníkem v bytě bydlí a od bytu má klíče. Jelikož jde o byt ve vlastnictví města a tímto jednáním došlo k porušení nájemní smlouvy, byl případ zadokumentován a následně bude předán věcně příslušnému odboru městského úřadu.

Podezřelý muž nakukuje ve Slatiňanech lidem do oken

Asi ve 20.30 hodin vyjížděli strážníci do Slatiňan, kde se měl na Starém náměstí pohybovat podezřelý muž, který údajně nahlížel do oken domů. Jak oznamovatelka uvedla, toto se děje opakovaně a v případě, že někdo vyjde z domu, muž vždy uteče. Strážníci provedli kontrolu náměstí a přilehlých ulic, podezřelého muže ale nespatřili.

Dvakrát vykázaný bezdomovec ze spořitelny a domu

V úterý 13. února krátce po páté ráno přijal operační důstojník městské policie oznámení, že u bankomatu České spořitelny na Palackého třídě leží bezdomovec. I tentokrát šlo o bezdomovce z Chroustovic, který byl po příjezdu hlídky z místa vykázán. O chvíli později kvůli stejnému muži vyjížděli strážníci znovu, tentokrát se nacházel v domě v Rooseveltově ulici. I odtud byl hlídkou vykázán.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here