Strážníci pronásledovali podivně kličkující auto. Řídil ho nezkušený mladík bez řidičáku

0
719
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 13. února před půl dvanáctou dopoledne obdrželi strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se pohyboval po silničním obchvatu města směrem do Pardubic. Jelikož podle popisu zvířete vše nasvědčovalo tomu, že jde o psa, jenž byl nedávno odchycen strážníky, byl telefonicky kontaktován jeho majitel, který hlídce sdělil, že své zvíře skutečně postrádá a hledá jej. Strážníci poté provedli kontrolu komunikace, avšak s negativním výsledkem. Po 13. je informoval místní občan o tom, že hledaného psa zaregistroval u Vestce. Hlídka informaci ihned předala majiteli zvířete a sama vyjela na místo, kde se přivolanému muži za asistence strážníků podařilo psa odchytit. Po vyřešení přestupku majitel zvíře zase odvezl domů.

Volně pobíhající pes v ulici T. G. Masaryka

Krátce před polednem byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde v ulici T. G. Masaryka volně pobíhal pes černé barvy. Hlídka oznámení prověřila, avšak s negativním výsledkem, protože zvíře v ulici ani v okolí nezaregistrovala.

Opakované krádeže bezdomovce v supermarketu

Ve 12.25 hodin oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě krádež zboží. Na místě strážníci shledali, že osobou podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku je muž bez domova, který se přestupkového jednání dopouští opakovaně. Proto byla věc zadokumentována a následně bude postoupena přestupkové komisi MěÚ Chrudim k dořešení.

Auta parkující na zeleni v ulici Ke Hřišti v Markovicích

Před 15. hodinou kontaktoval strážníky místní občan s tím, že v Markovicích v ulici Ke Hřišti parkují automobily na ostrůvku tvořeném zelení. Hlídka po příjezdu na místo žádné takto zaparkované auto nezaregistrovala.

Motorová vozidla na polní cestě z Chrudimi na Topol

O několik minut později informoval strážníky muž o tom, že po nové spojovací komunikaci ze sídliště Na Větrníku směrem na Topol jezdí motorová vozidla, přestože tam mají vjezd zakázána. Byl toho názoru, že jde o cyklostezku. Hlídka komunikaci prověřila a následně kontaktovala příslušného pracovníka Odboru dopravy MěÚ Chrudim. Ten sdělil, že uvedená komunikace je polní cestou bez dopravního omezení a v žádném případě nejde o cyklostezku.

Neoznačené místo pro invalidy na Palackého třídě

V 17.39 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde na vyhrazeném parkovacím místě pro vozidlo invalidy u jednoho z panelových domů parkoval neoprávněně cizí automobil. Hlídka lustrací zjistila majitele auta, který se dostavil na místo a automobil přeparkoval. Vzhledem k tomu, že parkovací místo nebylo dostatečně označeno jako vyhrazené pro vozidlo invalidy, byla tato skutečnost oznámena příslušnému pracovníkovi Technických služeb Chrudim, aby zjednal nápravu.

Ležící bezdomovec před nákupním centrem Dukla

Po půl deváté večer bylo strážníkům oznámeno, že před nákupním centrem ve Škroupově ulici leží na zemi bezdomovec. Po příjezdu hlídky muž vstal a odešel pryč.

Přistižení mladíka za volantem bez řidičského průkazu

Před 23. hodinou zaregistrovali strážníci při hlídkové činnosti v Poděbradově ulici jedoucí automobil, který na silnici podezřele kličkoval. Hlídka vozidlo následovala na parkoviště k supermarketu na Palackého třídě, kde řidič zaparkoval. Tam vyšlo najevo, že mladík, který automobil řídil, není držitelem řidičského oprávnění. Na místo byla tedy přivolána hlídka Policie ČR, která je oprávněna v těchto případech zakázat osobám další jízdu. U dotyčného byla zároveň provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Následně byla událost zadokumentována a bude postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu, který se bude zabývat i protiprávním jednáním muže, jenž své vozidlo zapůjčil mladíkovi k jízdě, aniž se přesvědčil, zda je držitelem řidičského oprávnění.

Neznámá žena s batohem v pekárně na Blehovsku

Ve středu 14. února v 02.12 hodin byli strážníci přivoláni do pekárny V Blehovsku, kde pracovník ostrahy přistihl v areálu neznámou ženu s batohem. Hlídka si ověřila, že mladá žena z Bezděkova žádné potraviny v podniku neodcizila. Poté strážníci ženu z areálu vykázali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here