Krátce před půlnocí se strhla v Chrudimské nemocnici rvačka s agresivní pacientkou. Strážníci jí museli nasadit pouta

0
499
Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 17. února v 9.05 hodin bylo na linku strážníků oznámeno, že u panelového domu v Čáslavské ulici volně pobíhá pes středního vzrůstu, který doráží na ostatní venčené psy s majiteli. Po příjezdu strážníků vběhlo zvíře do jednoho ze vchodů panelového domu a následně dovedlo hlídku až k otevřeným dveřím jednoho z bytů, kde, jak bylo poté zjištěno, žije jeho majitel. Hlídka tedy tomuto muži uložila za přestupek pokutu.

Volně pobíhající kříženec skončil v psím útulku

Krátce po jedenácté dopoledne byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde volně pobíhal kříženec menšího vzrůstu a jeho majitel se nikde nenacházel. Hlídka oznámení prověřila, avšak zvíře nikde nezaregistrovala. Později se do služebny dostavil muž, který předal strážníkům zmíněného pobíhajícího psa, který k němu na parkovišti naskočil do automobilu. Hlídka tedy zvíře dopravila do psího útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Strážníci vykázali z lavičky ležícího bezdomovce

Před polednem volal na linku 156 místní občan s tím, že v ulici Čs. partyzánů leží na lavičce bezdomovec. Hlídka tohoto muže, který se orientoval, odsud vykázala.

Auto bránilo v ulici Čs. partyzánů ve výjezdu ze dvora

Ve 14.05 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení opět do ulice Čs. partyzánů, kde tentokrát nesprávně zaparkovaný automobil bránil majiteli přilehlé nemovitosti ve výjezdu ze dvora. Hlídka ale na místě takto zaparkované vozidlo nezaregistrovala, neboť odjelo před jejím příjezdem.

Kdo odpaloval v Dašické ulici zábavní pyrotechniku?

Přesně ve 20 hodin obdrželi strážníci oznámení, že někde na blíže neurčeném místě mezi požární zbrojnicí a čerpací stanicí v Dašické ulici došlo k odpálení zábavní pyrotechniky. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak s negativním výsledkem, neboť ohňostroj ani výbuchy petard nikde nezaregistrovala.

Potíže s agresivním hostem v baru v Havlíčkově ulici

Po 22. hodině byli strážníci přivoláni obsluhou baru v Havlíčkově ulici, neboť se tu jeden z hostů začal chovat agresivně a hrozilo, že vyvolá větší konflikt. Hlídka s ním jednala a on následně zaplatil útratu a podnik opustil.

Zaparkovaná dodávka se dala nekontrolovaně do pohybu

Ve 23.36 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že na parkovišti před supermarketem na Palackého třídě se dal do pohybu nezajištěný zaparkovaný dodávkový automobil, který se rozjel směrem k jinému zaparkovanému vozidlu. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele obou automobilů, kteří se vzápětí dostavili ke svým vozidlům, kde shledali, že v souvislosti s uvedenou událostí k žádné škodě ani na jednom z vozidel nedošlo. Poté je přeparkovali.

Strážníci museli zpacifikovat nebývale agresivní ženu

Přibližně o dvacet minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Chrudimské nemocnice, kde se nacházela agresivní žena, která po provedeném lékařském ošetření odmítala zdravotnické zařízení opustit. Šlo o ženu z Třemošnice, která jevila známky opilosti, chovala se agresivně nejen vůči zdravotnickému personálu, ale i vůči přivolané hlídce, kterou se opakovaně snažila fyzicky napadat. Z toho důvodu byli strážníci nuceni použít hmaty i chvaty sebeobrany a následně i služební pouta. Jakmile se hlídce podařilo nebývale agresivní ženu zpacifikovat, byla podrobena orientační dechové zkoušce na alkohol, při které jí byla naměřena hodnota 1,8 promile alkoholu. Následně službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kam byla převezena a předána do péče personálu stanice.

Asistence strážníků při policejním zásahu u noční rvačky

V neděli 18. února po jedné v noci požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, který chtěl asistenci pro své hlídky, které vyjely řešit fyzické napadání do restaurace v Široké ulici. Strážníci požadovanou asistenci na místě poskytli podle dispozic policistů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here