Lady I Trio bude hostem dalšího jazzového večera ve vinárně chrudimského Muzea

0
962

Ve středu 21. února v 19 hodin se koná další jazzový koncert ve vinárně chrudimského Muzea, během kterého vystoupí jazzové seskupení Lady I Trio.

Lady Ivana a excelentní kytarista s basovým kytaristou

„Lady Ivana“ přichází s projektem Lady I Trio. Excelentní osobitý bluesový kytarista Miloš Svoboda. Baskytarista Miroslav Vorlíček, který se podílel na vlastní tvorbě kapely. Zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana Novotná „Lady I“. Bluesová skupina „Lady I“ vznikla v roce 1995, po rozpadu Blues Bujónu. Hlavní postavou byla a je zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana Novotná (Lady I = Lady Ivana), v Česku známá pod přezdívkou „Eržika“. Další významnou tváří byl excelentní bluesový kytarista Milan Špaček. Skvělou rytmiku tvořil baskytarista Miroslav Vorlíček, který se také nejvíce podílel na vlastní tvorbě kapely. Post bubeníka se několikrát změnil, až v něm na řadu let zahnízdil Luboš Hnát.

Společné vystoupení s B. B. Kingem ve Zlíně na Golem Blues Festu

V následujících letech skupina slavila velké úspěchy hlavně v Německu, kde absolvovala mnoho klubových vystoupení, hrála na četných openair festivalech a podnikla turné s americkým bluesmanem Carey Bellem. Úspěchy slavila také na prestižních blues festivalech: Blues Fashung Apolda, Dresdner Blues Festival, Hungarian Blues Festival, Paks, Blues Alive Šumperk a mnoho dalších. V roce 1997 zvítězila v soutěži amatérských bluesových kapel, vypsané managementem B. B. Kinga, u příležitosti jeho pražského koncertu. V roce 2000 vystoupila spolu s B. B. Kingem ve Zlíně na Golem Blues Festu. V Čechách dělala předskokana takovým hvězdám jako Duke Robillard či Laco Deczi & Celula New York. Kapela vystupovala 4x jako host na mezinárodním festivalu v Šumperku. V této sestavě skupina úspěšně působila téměř 15 let a koncertovala po celé Evropě. Po dlouhé těžké nemoci odešel v roce 2013 do bluesového nebe kytarista Milan Špaček a Lady I se na několik let odmlčela.

Zpěvačka se nyní vrací s komornějším projektem

Nyní se vrací „Lady Ivana“ na podia s projektem „Lady I Trio – Acoustic“, s komornějším zvukem, ale pořád plná energie. K pevnému „lejďáckému“ základu se přidal excelentní osobitý bluesový kytarista Miloš Svoboda, mimo jiné, leader M. J. & The Electric Blue, držitel ceny diváků (Guitar Festival 1999), člen německého Paddy´s Blues Bandu a příležitostný spoluhráč Tonyho Ackermana. Kapela v tomto obsazení a s novou tvůrčí energií se vrací na česká a zahraniční pódia.

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky do vinárny jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: LADY I TRIO
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here