Strážníci uspali u Presů volně pobíhajícího psa plemene čau čau. Vrátili ho majiteli po zaplacení pokuty

0
1088
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 16. února před půl desátou dopoledne byli strážníci přivoláni do ubytovny v Moravské ulici, kde bylo jednomu z obyvatel odcizeno jízdní kolo. Dotyčný hlídce uvedl, že svůj dopravní prostředek uzamkl předchozího večera v blízkosti ubytovacího zařízení. Následující den ráno, když chtěl na kole odjet, zjistil, že bylo odcizeno. Strážníci tedy událost zadokumentovali a následně spisový materiál postoupili přestupkové komisi MěÚ Chrudim k dořešení.

Sousedka upadla na podlahu a nedokázala otevřít dveře

Po jedenácté dopoledne požádala strážníky o pomoc obyvatelka ulice Čs. partyzánů, neboť její sousedka vyššího věku ve svém bytu upadla a nedokázala otevřít dveře, aby jí mohla být poskytnuta pomoc. Hlídka po příjezdu na místo přivolala hasiče. Před jejich příjezdem se k bytu dostavila dcera seniorky, která dveře bytu odemkla a se strážníky vstoupila dovnitř. Přestože starší žena při pádu neutrpěla žádné viditelné zranění, byla na místo přivolána lékařská pomoc, která ženu na místě vyšetřila. Poté hlídka odjela.

Stížnost na špatně parkující auta ve Fibichově ulici u fitka

Ve 12.25 vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde u sportovního zařízení měly nesprávně parkovat automobily. Hlídka po příjezdu na místo však žádná takto zaparkovaná vozidla nezaregistrovala.

Tři dny opuštěné labutí mládě na rybníku v Kunčí

Před 15. hodinou upozornil strážníky místní občan na to, že na rybníku v Kunčí se už třetím dnem nachází opuštěné labutí mládě. Strážníci tedy informaci předali příslušnému pracovníkovi záchranné stanice živočichů, který přislíbil, že věc na místě prověří a následně vyrozumí oznamovatele.

Snědý muž sbíral kolem domů na Skřivánku vajgly

O několik minut později volala místní žena s tím, že v okolí bytových domů na Skřivánku se čtvrtým dnem pohybuje podezřelý snědý muž. Hlídka v něm zjistila obyvatele Hrochova Týnce, který momentálně pobývá v Chrudimi. Ten strážníkům uvedl, že obchází uvedenou lokalitu, kde sbírá nedopalky od cigaret. Po ověření, zda muž není osobou hledanou policií, hlídka odjela.

Strážníci uspali narkotizační střelou psa plemene čau-čau

Krátce před 16. hodinou byli strážníci přivoláni na silnici mezi Slatiňany a Presy, kde oznamovatelka zaregistrovala volně pobíhajícího psa plemene čau-čau. Hlídka zvíře našla u železničního přejezdu ve Slatiňanech. Protože byl ale pes plachý a strážníkům se nepodařilo k němu přiblížit na potřebnou vzdálenost k použití odchytové tyče, bylo přistoupeno k použití plynové pušky s narkotizační střelou. Po zasažení zvířete střelou byl pes odchycen a dopraven do veterinární kliniky k lékařskému vyšetření. Následně bylo zvíře v pořádku vydáno majiteli, kterému strážníci za přestupek uložili pokutu.

Bezdomovec žádal nejprve sanitu a potom teplo záchytky

Přibližně o hodinu později požádala o příjezd strážníků pracovnice Českých drah, neboť se v čekárně vlakového nádraží v ulici Čs. armády bezdůvodně zdržoval bezdomovec, který požadoval přivolání sanity kvůli bolesti nohou. Hlídka v muži zjistila místního bezdomovce, který byl však zdravotně v pořádku. Dotyčný následně požádal strážníky o převoz do protialkoholní záchytné stanice, kde by přečkal noc v teple. Hlídka proto muže poučila o možnosti přespání v městské ubytovně a následně jej z budovy vykázala.

Žádný bezdomovec, ale cestující s platnou jízdenkou

V 17.58 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení opět do ulice Čs. armády, protože se v budově Českých drah nacházel bezdomovec, který zapáchal. V tomto případě se muž hlídce prokázal platnou jízdenkou a následně odjel vlakem pryč.

Hledání dvou bezdomovců v Chrudimské nemocnici

Před půl sedmou večer upozornila strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice na dva bezdomovce ve vestibulu, kteří odsud odmítali odejít. Hlídka na místě zastihla nakonec jen jednoho muže, který byl zdravotně v pořádku, proto byl z budovy vykázán. Druhého z mužů se strážníkům nepodařilo nalézt.

Kvůli opakovaným krádežím půjde mladík před komisi

Ve 21.15 hodin volal na linku 156 pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že v došlo v prodejně ke krádeži zboží. V supermarketu strážníci zastihli podezřelého mladého muže, který se měl v prodejně před několika dny dopustit krádeže, když z prodejní plochy odcizil láhev značkového alkoholu. Přestože mladík podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku se ke svému jednání doznal, hlídka událost zadokumentovala a následně spisový materiál postoupila přestupkové komisi k dořešení.

Neúspěšné hledání opilého muže v Medlešicích

Pár minut poté byli strážníci přivoláni do Medlešic, kde měl na konkrétním místě ležet podnapilý muž. Hlídka prověřila místo a i široké okolí, avšak muže nikde nezaregistrovala.

Další stížnost od Českých drah na bezdomovce

Ve 21.37 hodin bylo strážníkům oznámeno, že do čekárny v budově nádraží Českých drah opět přišel bezdomovec. Strážníci tohoto muže, který nikam necestoval, z budovy vykázali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here