Filmový klub Chrudim uvede mysteriózní drama s Collinem Farrellem a Nicole Kidman

0
751

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 22. února ve 20 hodin v Městském kině britsko-irské mysteriózní drama Zabití posvátného jelena s Collinem Farrellem a Nicole Kidman v hlavních rolích.

Přivolání tragédie antických rozměrů

Špičkový kardiochirurg (Collin Farrell) žije spořádaný život se svou ženou (Nicole Kidman) a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dřímá schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení.

Neobvyklá hříčka testující morální hranice diváka

Drama s mysteriózním nádechem, které je zároveň neobvyklou hříčkou testující hranice diváka zakládajícího si na morálních hodnotách. Velmi nápaditý film s vynikající kamerou, hororově vyšinutou hudbou a působivou atmosférou, která je stejnou měrou znepokojující a temná, jako je komická a hravá. Jde o velmi volnou moderní adaptací antické tragédie Ifigenie v Aulidě: režisér si z ní bere jen pár motivů, zejména osudové provinění a následný krutý „boží“ trest, jenž postihne hlavního hrdinu.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů v České republice

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 22. února: Zabití posvátného jelena
režie: Yorgos Lanthimos, Velká Británie / Irsko / USA, 2017, 109 min.

Video: Film Europe Media Company
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here