Před ubytovnou v Moravské ulici se svíjel neoblečený bosý muž v depresích. Nevzal si léky

0
734
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 19. února po osmé ráno požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů. Bylo zapotřebí usměrňovat provoz v Poděbradově ulici, kde došlo k dopravní nehodě. Hlídka vyjela na místo nehody, kde poskytla požadovanou spolupráci.

Bosý a nedostatečně oblečený muž před ubytovnou

V 8.35 hodin se na strážníky obrátila s žádostí o spolupráci Policie ČR, která požadovala prověřit oznámení o jednom z obyvatel ubytovny v Moravské ulici, který se zdržoval venku před tímto zařízením, bosý a nedostatečně oblečený přitom polehával na zemi. Strážníci zjistili, že dotyčný muž přestal užívat předepsané léky a tím se dostal do velmi špatného psychického stavu. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána sanita, která muže převzala do péče.

Parkovačka za stání na vyhrazeném místě pro invalidu

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Tyršovo náměstí, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkoval neoprávněně cizí automobil. Hlídka na něj tedy umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Zmatený muž na Starém náměstí ve Slatiňanech

Před půl desátou dopoledne volala na linku 156 žena s tím, že se na Starém náměstí ve Slatiňanech pohybuje zvláštní zmatený muž, který s nikým nekomunikuje. Strážníci v něm po příjezdu zjistili místního obyvatele. Na místo byla následně přivolána vedoucí pečovatelské služby, která společně s hlídkou dopravila muže do místa jeho bydliště a zároveň o události telefonicky vyrozuměla jeho sestru.

Dvě parkovačky za stání na zastávce na Palackého třídě

V 11.27 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde v prostoru autobusové zastávky parkovaly neoprávněně osobní automobily. Hlídka zde shledala dvě parkující vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Rumuni obtěžující před supermarketem prodejem zboží

Po 13. hodině obdrželi strážníci telefonické oznámení o rumunských občanech, kteří na parkovišti u supermarketu v ulici SNP nabízeli k prodeji zboží. Hlídka zde však tyto osoby nezaregistrovala, proto následně prověřila i okolí ostatních supermarketů, avšak s negativním výsledkem.

Upozornění na ležícího muže na lavičce. Nepotvrdilo se

Před 16. hodinou vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde měl podle telefonického oznámení ležet na lavičce před nákupním centrem bezdomovec. Po příjezdu hlídky zde však muž z Chrudimi spořádaně seděl a přestupkového jednání se nedopouštěl.

Zloděj zadržený v Lidlu se přiznal. Odešel s pokutou

V 16.39 hodin volala na linku 156 pracovnice supermarketu v Poděbradově ulici s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Přistižený muž se ke krádeži strážníkům doznal, proto mu uložili pokutu.

Tísňový signál z Medlešic od muže, který doma upadl

Asi v 19.30 hodin zaznamenal operátor městské policie tísňový signál od muže z Medlešic. Do místa jeho bydliště vyjela proto hlídka, která muže zastihla ležícího po pádu na zemi. Strážníci jej tedy vyzvedli a uložili na lůžko. Poté odjeli.

Otevřený nákladní automobil přitahoval pozornost čumilů

Po 20. hodině kontaktoval strážníky místní občan s tím, že na parkovišti u supermarketu v ulici Obce Ležáků zaregistroval dva podezřelé muže, kteří se snažili otevřít nákladní prostor zaparkovaného nákladního automobilu. Hlídka zde však žádné osoby nezaregistrovala. Protože ale dveře nákladového prostoru vozidla nebyly zajištěné, kontaktovala telefonicky majitele automobilu, který sdělil, že dveře nebyly uzamčeny proto, neboť jeho automobil momentálně žádný náklad nepřeváží a tudíž nehrozí ani žádné odcizení. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Další řidič odnesl udání stěžovatele v Malecké ulici

Ve 22.12 hodin byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde měli řidiči některých automobilů nesprávně parkovat v místě, kde porušili vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka zde zaregistrovala jedno takto zaparkované vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here