Ranní drama v sídlišti U Stadionu. Muž za dveřmi nereagoval a byla proto přivolána policie i hasiči

0
1257
Foto: HZS Pardubického kraje - stanice Chrudim

V úterý 27. února v 6.58 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že zaregistroval v Čáslavské ulici na chodníku uhynulou kočku. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila jej do Veterinární kliniky Na Valech k odborné likvidaci.

Nález dokladů u chrudimské polikliniky

Po sedmé ráno byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde u budovy polikliniky nalezl občan doklady. Hlídka je tedy na místě převzala a po ověření na Policii ČR, že nebylo nahlášeno jejich odcizení, je odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Auto parkující dva roky na soukromém pozemku

Před půl devátou ráno se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc obyvatelka Tyršova náměstí, neboť na jejím soukromém pozemku už dva roky parkuje cizí automobil, jehož majitele se jí dosud nepodařilo kontaktovat. Strážníci provedenou lustrací vozidla zjistili, komu automobil patří a jeho majitele následně kontaktovali. Ten přislíbil, že své auto do určitého data ze soukromého pozemku odstraní. Hlídka zde pak provede kontrolu.

Ranní drama při otevření bytu v sídlišti U Stadionu

Krátce po deváté ráno vyjeli strážníci na základě oznámení do sídliště U Stadionu, kde místní senior nereagoval na zvonění příchozí pečovatelky, jež zvonila u dveří jeho bytu. Po příjezdu hlídky byla na místě přítomna dcera dotyčného, která měla vlastní klíče od bytu svého otce, avšak nepodařilo se jí zámek odemknout. Protože muž na klepání ani zvonění nereagoval, byla sem přivolána Policie ČR a následně i hasiči, kteří byt otevřeli. Následně vyšlo najevo, že je senior v pořádku a zdráv. Jak později uvedl, požil silné léky na spaní, takže tvrdě usnul, a klepání ani zvonění nezaregistroval. Po tomto zjištění všechny přivolané složky odjely.

Vyvěrající voda ve Václavské ulici okamžitě namrzala

V 9.56 hodin obdrželi strážníci oznámení, že před jedním z domů ve Václavské ulici vyvěrá z komunikace voda, která zde namrzá. Informace byla neprodleně předána příslušnému pracovníkovi Vodárenské společnosti Chrudim, který sdělil, že jejich pracovníci jsou již přítomni na místě a závadu odstraňují.

Mladíci močili v nádražní budově a chovali se neslušně

O chvíli později požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR. Bylo zapotřebí prověřit oznámení, že se v budově nádraží Českých drah v ulici Čs. armády zdržují mladíci, kteří se tu chovají neslušně a údajně tam i močí. Hlídka následně prověřila areál vlakového nádraží i autobusové nádraží včetně čekárny, avšak mladíky nikde nezastihla.

Nález dvou dámských kabelek v lékařské ordinaci

Po půl jedenácté dopoledne bylo na linku 156 oznámeno, že v domě v Čelakovského ulici, kde sídlí lékařské ordinace, byly na chodbě nalezeny dvě dámské kabelky. Hlídka nejprve ověřila na Policii ČR, zda nebylo nahlášeno jejich odcizení, a poté je obě odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Komu upadlo na přejezdu v ulici Obce Ležáků kolo?

V 16.01 hodin kontaktoval strážníky výpravčí Českých drah s tím, že se na železničním přejezdu v ulici Obce Ležáků v blízkosti kolejí nachází položené kolo od automobilu a požádal strážníky o jeho odstranění. Měl obavu, aby kolo někdo neumístil přímo na koleje. Hlídka zjistila, že jde o kolo z přívěsného vozíku. Protože bylo značně poškozeno několikerým průjezdem vlaku, strážníci jej z kolejí odstranili a umístili do sběrného dvora.

Parkovačka v Revoluční ulici za stání v křižovatce

Ve 22.38 hodin byli strážníci přivoláni na křižovatku ulic Přemysla Otakara a Revoluční, kde nesprávně parkoval automobil. Hlídka za jeho stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého předvolala k projednání dopravního přestupku.

Bezdomovec zvonil v půldruhé v noci U Stadionu u dveří

Ve středu 28. února před půl druhou v noci upozornil strážníky obyvatel sídliště U Stadionu na neznámého opilého muže, který postával před jejich domem a zvonil na zvonky. Hlídka zde o chvíli později přistihla uvnitř bytového domu bezdomovce, kterého odsud vzápětí vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here