Udání kvůli pálení odpadu a plastů v Malecké ulici se nepotvrdilo. Muži se chtěli ohřát jen špekáčky

0
1534
Foto: Pixabay.com

V pondělí 26. února krátce po půl desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, kde měly automobily parkovat na autobusové zastávce. Hlídka zde shledala jedno nesprávně zaparkované vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Pouhá kultivace stavebního pozemku v Malecké ulici

Ve 13.43 hodin obdrželi strážníci oznámení, že na blíže neurčeném místě v Malecké ulici někdo pálí dřevo a odpad. Hlídka zde jednala s majitelem pozemku, kde mělo k pálení ohně docházet. Muž strážníkům uvedl, že kultivuje stavební pozemek a při této činnosti veškeré vyřezané křoviny a větve ukládá na jedno místo, aby je poté mohl naložit a odvézt k likvidaci. Oheň na jeho pozemku byl založen jen proto, aby si spolu s přítomnými pracovníky opekl uzeninu. Majitel zároveň hlídce umožnil vstup na pozemek, aby si mohla jeho tvrzení ověřit. Protože dohořívající ohniště obsahovalo pouze dřevo a žádné plasty ani odpad, strážníci protiprávní jednání neshledali a následně odjeli.

Ležící muž před ubytovnou v Moravské ulici

Před půl pátou odpoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Moravské ulice, kde občan zaregistroval v okolí ubytovny ležícího muže, který na jeho dotaz uvedl, že žádnou pomoc nepotřebuje. Hlídka v něm zjistila místního obyvatele, který se orientoval a odešel odsud pryč.

Zákazníce odmítala platit taxikáři, nakonec zaplatila

Ve 21.20 hodin volal na linku 156 řidič taxislužby s tím, že právě přivezl zákaznici k ubytovně ve Slatiňanech, kde následně odmítla jízdu uhradit. Na místo tedy vyjeli strážníci, kteří cestou obdrželi informaci od oznamovatele, že dotyčná už vše uhradila a přítomnost hlídky nebylo zapotřebí.

Muž bloudící na chodbě paneláku v Husově ulici

V úterý 27. února po půl třetí ráno přijali strážníci oznámení od občana, který na chodbě panelového domu v Husově ulici zaregistroval cizího muže. Hlídka v něm zjistila místního obyvatele, který se chystal navštívit svého bratra, ale spletl si dům. Poté budovu opustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here