Stavbě nového skateparku u obchodního domu Tesco může zabránit kolonie chráněných křečků

0
1082
Ilustrační foto: Pixabay.com

V roce 2016 byl v rámci Desatera problémů vznesen chrudimským občanem Markem Točoněm požadavek na vybudování nového skateparku. Město vyšlo po několika urgencích městského zastupitele Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011) nyní této iniciativě vstříc a chystá se co nejdříve postavit nový skatepark poblíž obchodního domu Tesco v Píšťovech. Narazilo však na nečekaný problém, který může celý záměr zhatit, a tím je kolonie křečků polních.

Město bylo nuceno zadat zoologický průzkum

„Museli jsme zadat zoologický průzkum, který má potvrdit nebo vyvrátit, jestli žije v této lokalitě kolonie chráněných křečků,“ říká starosta města Petr Řezníček (SNK ED). Pokud by se zde jejich výskyt potvrdil, znamenalo by to významnou komplikaci. A to i přesto, že už má radnice k dispozici projektovou dokumentaci stejně jako souhlasné stanovisko Povodí Labe, které v této záplavové zóně vyloučilo případnou záplavovou vlnu. Bez zoologického průzkumu nebude však možné žádat o stavební povolení.

Nový areál skateparku má byt bez umělého osvětlení

Pokud se nakonec podaří vyřešit i tuto lapálii, vznikne u obchodního domu Tesco areál skateparku o rozloze zhruba 1500 metrů čtverečních s překážkami různých obtížností s betonovými pojezdovými plochami. A přestože byla jeho podoba konzultována s uživateli stávajícího skateparku za zimním stadionem, má z jejich pohledu přeci jen jeden zásadní nedostatek. „Je škoda, že se v projektu nepočítá i s umělým osvětlením. Skejťáci by měli v takovém případě možnost jezdit i po setmění a provozní doba by tak nemusela být závislá na denním světle,“ konstatuje předkladatel návrhu Marek Točoň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here