Osobnostmi města Chrudim za loňský rok by se měli stát Karel Kincl, Milan Lédl a Cyril Luhan

0
1253
Foto: Kodl Cr

Po jednání chrudimských radních na konci února je jisté, že se zastupitelstvo města bude na svém jednání v pondělí 19. března mimo jiné zabývat i návrhy na udělení ceny Osobnost města za rok 2017.

Jsou předkládány tři návrhy na ocenění

„Naše město uděluje cenu Osobnost města Chrudim každoročně jako výraz ocenění mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci či pověst města, jako zvláštní projev úcty významným osobnostem nebo za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím, či za záchranu historických nebo kulturních hodnot města,“ říká místostarosta Jan Čechlovský (ODS). V letošním roce jsou předkládány tři návrhy ocenění: v oblasti kultury pro pana Karla Kincla, v oblasti sportu pro pana Milana Lédla a v oblasti technicko-ekonomické pro pana arch. Cyrila Luhana (in memoriam).

Ředitel ZUŠ Chrudim Karel Kincl

Karel Kincl je dlouholetým hudebním pedagogem a ředitelem Základní umělecké školy v Chrudimi. Cena je mu navrhována za jeho mnohaletou činnost uměleckou a pedagogickou i za dlouhodobou podporu uměleckých aktivit v Chrudimi.

Dlouholetý trenér házené Milan Lédl

Milan Lédl dlouholetým trenérem házené, které se věnuje několik desítek let. Od 90. let se v Chrudimi vytrvale věnuje nejmladším generacím sportovců a právě za tuto péči je mu cena navrhována.

Stavitel a architekt Cyril Luhan

Architekt Cyril Luhan působil v Chrudimi jako místní koncesiovaný stavitel od 30. let až do znárodnění. Jeho firma zde za tuto dobu postavila velký počet rodinných domů i významných budov, například Husův sbor nebo budovu Finančního ředitelství (dnes městský úřad) v Pardubické ulici. Pro jeho nesporné zásluhy o moderní vzhled mnoha chrudimských ulic je mu navržena cena in memoriam v roce, kdy si připomeneme 45 let od jeho úmrtí.

Slavnostní předání ceny Osobnost města Chrudim za rok 2017 je plánováno v průběhu festivalu Athény východních Čech letos v dubnu.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here