Kamerový záznam v chrudimském supermarketu prokázal opakované krádeže nezletilého školáka

0
890
Foto: Pixabay.com

V pátek 2. března v 9.15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Sladkovského ulice, kde nesprávně parkoval automobil, který zde bránil ve výjezdu ostatním vozidlům. Po příjezdu na místo obdržela hlídka informaci, že zmíněný automobil mezitím už odjel.

Osoby rabující odpadkové koše na Resselově náměstí

Krátce před polednem informovala strážníky místní žena o tom, že se v průjezdu u jednoho z domů na Resselově náměstí zdržují osoby, které zde probírají obsah popelnic a odpadkových košů. Přivolaná hlídka zde však žádné takové osoby nezaregistrovala.

Seniorka zadržená při krádeži v supermarketu

V poledne byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku byla seniorka z Chrudimi, která se ke svému jednání doznala a hlídka s ní vyřešila přestupek uložením pokuty.

Podezřelá dvojice se vyptávala lidí na odběr energií

Ve 13.48 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že na Palackého třídě zaregistrovala muže a ženu, kteří kontaktovali zdejší obyvatele a žádali je o předložení dokladu o odběru energií. Podle oznamovatelky se mohlo jednat o podvodníky. Hlídka prověřila bytový dům a i jeho okolí, avšak s negativním výsledkem.

Nezletilec opakovaně kradl v supermarketu v ulici SNP

Několik minut po 14. hodině obdrželi strážníci oznámení o krádeži zboží v supermarketu v ulici SNP. Pracovník ostrahy prodejny strážníkům uvedl, že zde nezletilý chlapec před několika dny odcizil zboží, což prokázal kamerový záznam z prodejny. Vzhledem k věku chlapce byla do prodejny přivolána jeho matka. V její přítomnosti se chlapec ke svému jednání doznal. Následně byla událost zadokumentována a bude postoupena přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k odložení s ohledem na nízký věk chlapce. O jeho jednání bude zároveň informován sociální odbor městského úřadu k dalšímu opatření.

Za podezřelými muži na nádraží musela vyrazit policie

Ve 14.15 hodin bylo prostřednictvím tísňové linky strážníkům oznámeno, že se v prostoru autobusového nádraží v ulici Čs. armády zdržují dva muži, kteří od kolem jdoucích lidí žádají peníze a chovají se k nim neslušně. Vzhledem k vytížení hlídky bylo oznámení předáno Policii ČR, která věc převzala k řešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here