Strážníci s hasiči a zdravotníky se dobývali v Husově ulici ke zraněnému muži

0
656
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 5. března před půl sedmou ráno obdrželi strážníci telefonické oznámení ženy, která ve Slatiňanech poblíž tamní ZUŠ zaregistrovala zaparkovaný automobil, který zde stál delší dobu a komplikoval provoz. Hlídka na místě zjistila, že zmíněné vozidlo nebylo odcizeno a nejde o vrak. Přestupkové jednání nebylo tedy zjištěno, neboť řidič dodržel při parkování vozidla předepsanou vzdálenost od hranice křižovatky.

Zmatený muž za uzamčenými dveřmi v Husově ulici

V 7.25 hodin kontaktovala strážníky místní žena s žádostí o pomoc, neboť její bratr měl nedostupný telefon a nikomu z rodiny se nehlásil. Z tohoto důvodu se žena obávala o jeho život a zdraví. Hlídka vyjela tedy do Husovy ulice, kde tento starší muž bydlí, aby se jej pokusila kontaktovat. Následně vyšlo najevo, že dotyčný doma upadl a sám nedokázal vstát, ani psi řivolat pomoc. Hovořil navíc zmateně. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byli na místo přivoláni hasiči, aby otevřeli byt, a zároveň sanita. Mezitím se však strážníkům podařilo získat klíče od mužova bytu, a to od jeho přítelkyně, která byla v té době hospitalizována ve zdravotnickém zařízení a kterou hlídka vyhledala. Po vstupu do bytu muže převzali do své péče zdravotníci a sanitním vozem jej dopravili k vyšetření do Chrudimské nemocnice. O zjištěných skutečnostech byla následně oznamovatelka telefonicky vyrozuměna.

Řidička znemožnila na Masarykově náměstí vjezd do dvora

V 10.45 hodin volal na linku 156 místní muž s tím, že na Masarykově náměstí zaparkoval řidič nesprávně automobil před vjezdem do dvora a znemožnil tak průjezd ostatním vozidlům. Po příjezdu hlídky se k takto zaparkovanému automobilu dostavila jeho řidička, která po vyřešení dopravního přestupku s vozidlem odjela.

Udání v Průmyslové ulici nebylo podložené zákonem

Ve 13.40 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde měl nesprávně parkovat automobil, který měl komplikovat příjezd ostatním vozidlům na parkoviště. Hlídka oznámení prověřila, avšak v případě řidiče tohoto vozidla přestupkové jednání neshledala, neboť při stání na jednosměrné komunikaci ponechal vedle automobilu předepsanou vzdálenost na průjezd ostatních vozidel.

Uhynulá kočka na chodníku v Čáslavské ulici

V 16.51 hodin upozornil telefonicky městskou policii občan, že na chodníku v Čáslavské ulici zaregistroval ležící uhynulou kočku. Hlídka zvíře vyzvedla a dopravila jej do Veterinární kliniky Na Valech k odborné likvidaci.

Školáci na zamrzlé hladině náhonu v ulici U Valchy

Asi v 17.30 hodin kontaktovala strážníky místní žena s tím, že v ulici U Valchy se po vyučování schází děti školou povinné, které tam nebezpečně vstupují na nedostatečně zamrzlou hladinu náhonu pod nemocnicí, kterou pak znečisťují větvemi stromů a dělají zde nepořádek. Hlídka vyjela na místo, avšak nikoho tu nezastihla. V nadcházejících dnech budou však strážníci v této lokalitě provádět namátkové kontroly.

Dvě parkovačky na autech po udání v Čáslavské ulici

Krátce po 19. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Čáslavské ulice, kde řidiči dvou nesprávně zaparkovaných automobilů porušili vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka za stěrače těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si tímto předvolala k projednání dopravního přestupku.

Automobil Chrudimáka brání frézování vozovky v Přelouči

Ve 20.15 hodin se na strážníky obrátili s žádostí o pomoc jejich kolegové z Přelouče, kteří potřebovali vyrozumět místního obyvatele, jehož automobil zaparkovaný v Přelouči komplikoval frézování vozovky. Strážníci se opakovaně pokusili tohoto muže kontaktovat v místě bydliště, avšak neúspěšně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here