Starosta bude usilovat o vypovězení nájemní smlouvy s majitelem hotelu Bohemia. Někteří tvrdí, že na vlastní pěst

0
1285
Rekonstrukce komunikace se dotkne i kruhové křižovatky u hotelu Bohemia. Foto: Roman Zahrádka

Už za týden se sejde v pondělí 19. března od 16 hodin městské zastupitelstvo ve velké zasedací místnosti městského úřadu v Pardubické ulici. Má se mimo jiné zabývat také návrhem starosty města Petra Řezníčka (SNK ED) na vypovězení nájemní smlouvy se společností Homa holding na pozemky před hotelem Bohemia, na nichž už mělo dávno stát dvoupodlažní parkoviště.

Názorově rozdělené zastupitelstvo v případě dostavby

Starosta tak činí poté, co firma deklarovala svůj záměr na dokončení přestavby hotelu Bohemia za podmínky, že jí bude umožněna výstavba povrchového parkoviště, tedy s menší kapacitou a v rozporu s původně uzavřenou nájemní smlouvou, což zastupitele názorově rozdělilo – jedni jsou pro tuto variantu v případě rychlé dostavby hotelu, další ji rezolutně odmítají. Firma stejně jako v předchozím případě nereflektovala ani na další Řezníčkův návrh, že město vybuduje podzemní parkoviště před hotelem na své náklady a následně ho bude hotelu pronajímat. Starosta chce proto v této souvislosti využít znění litery zákona a smlouvu vypovědět. Potřebuje k tomu ale souhlas zastupitelů. Podle všeho jsou však jeho postupem zaskočeni i někteří členové městské rady, kteří vyjádřili nelibost nad tím, že chce starosta přijít s tímto návrhem na zastupitelstvo, aniž by jej předtím projednal v radě.

Starosta se odvolal proti rozhodnutí stavebního odboru

Starosta však zašel ještě dál, když se bez vědomí radních odvolal ke Krajskému úřadu Pardubického kraje proti rozhodnutí Stavebního odboru MěÚ Chrudim, který prodloužil firmě Homa holding na její žádost stavební povolení (odvolání najdete v odkazu na konci tohoto článku). „Společnost Homa holding nás loni v květnu kontaktovala s tím, že by chtěla dokončit ve lhůtě 18 měsíců dostavbu hotelu, pokud město nebude trvat na podzemním parkovišti, protože si ho prý nemůže finančně dovolit. Navrhla nahradit jej povrchovým parkovištěm, jež mělo mít oproti původnímu o něco větší kapacitu. Touto žádostí byla odstartována celá debata a zároveň naděje, že bychom se konečně mohli zbavit ostudy, kterou pro naše město představuje zpustlé prostranství před hotelem. A co se za tu dobu stalo? Nepohnuli jsme se z místa ani o píď. A to ani přesto, že byl starosta zastupitelstvem vyzván, aby začal v této věci konat,“ konstatuje zastupitel města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Solitérství nemůže dopadnout dobře, říká František Pilný

Pilný kritizoval starostu Řezníčka už loni v prosinci za to, že kvůli opožděnému dopisu od firmy Homa holding, který přišel se 14denním zpožděním, odložil zprávu o průběhu jednání s touto společností až na letošní březen, tedy o čtyři měsíce, a neúměrně tím prodloužil lhůtu, během které měl zastupitele města o průběhu vyjednávání průběžně informovat. „Dávám samozřejmě přednost podzemnímu parkovišti. Pokud ale vezmu v úvahu variantu navrženou majitelem, mohli jsme už být za polovinou 18měsíční lhůty a těšit se na brzké znovuotevření hotelu. Co tedy za současné situace navrhuji? Jednat dál s majitelem a rozhodně mu neházet klacky pod nohy. Hledat řešení, které bude výhodně pro obě strany, jak je to obvyklé. A hlavně nás o všem informovat a nejednat na vlastní pěst. Jakékoliv solitérství nemůže totiž dopadnout dobře. Je to všechno otázka jednání. Proto se budu pana starosty velmi podrobně ptát na důvody tak razantního řešení, jestli není po jedné schůzce a obdržené korespondenci až příliš unáhlené, a zejména také na to, proč s ním přichází, aniž ho dopředu s někým konzultoval,“ uzavírá František Pilný.

Odkaz na odvolání starosty Petra Řezníčka proti rozhodnutí Stavebního odboru MěÚ Chrudim:

Odvolani-hotel-Bohemia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here