Chrudim by ráda získala od církve bezúplatně Michalský park. Chce totiž do jeho obnovy investovat nemalé peníze

0
964
Foto: Roman Zahrádka

Chrudimští radní navrhnou zastupitelům projednat záměr bezúplatného nabytí Michalského parku z vlastnictví Římskokatolické farnosti do vlastnictví města. Uvedl to první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD). Podle něj jde o logické vyústění dosavadních vyjednávání města s katolickou církví o připravované rekonstrukci chodníku, který protíná celý park, a zároveň následné obnově celého parku.

V současnosti má město park v bezplatné výpůjčce

„V současné době máme park v bezplatné výpůjčce. Protože by ale v rámci úprav připravovaných městem měly vzniknout i stavby, které by po dokončení měly zůstat v jeho vlastnictví, jako například kanalizační, vodovodní nebo elektrické přípojky, je nutné smluvně dořešit i umístění uvedených staveb v pozemcích. Získání parku pro město je logické navíc i proto, že připravovaná investice do komunikací a zeleně nebude určitě zanedbatelná,“ říká Jaroslav Trávníček.

Místu se má vrátit po úpravách odpočinkový charakter

„Po následných úpravách se parku navrátí příjemný, odpočinkový charakter, což veřejnost jistě přivítá,“ dodává místostarosta. „Chtěl bych zdůraznit, že přístup církve k této transakci, která by byla vlastně darem městu, je zatím velmi vstřícný. Nyní je ovšem nutné vše oficiálně projednat a schválit i na jejich straně, tedy Ekonomickou radou Římskokatolické farnosti – arciděkanství Chrudim a následně Biskupstvím královéhradeckým,“ uzavírá místostarosta Trávníček.

Znalec odhadl cenu parku na více než 3,2 milionu korun

Pokud by byla všechna stanoviska souhlasná, mohli by následně zastupitelé města schvalovat podle Trávníčka finální smlouvu o bezúplatném převodu parku ještě v letošním roce. Hodnota pozemku včetně venkovních úprav a trvalých porostů, které by v souhrnu měly být předmětem převodu, činí podle znaleckého posudku více než 3,2 milionu korun. Záměr také počítá s tím, že by kostel sv. Michaela archanděla zůstal i nadále ve vlastnictví církve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here