Žebrající bezdomovci obtěžovali zákazníky benzinky Shell v Dašické ulici

0
581
Ilustrační foto: Pixabay.com

V sobotu 10. března po čtvrt na osm ráno byli strážníci přivoláni k domu na Resselově náměstí, kde měli lidé přebírat obsah popelnic. Hlídka u domu zastihla místního občana, který musel nejprve okolí nádob na odpad uklidit a následně byl odsud vykázán.

Spící bezdomovec na chodbě Chrudimské nemocnice

V 8.02 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o spícím bezdomovci na konci chodby v přízemí Chrudimské nemocnice. Muže, který byl zdravotně v pořádku, hlídka z budovy vzápětí vykázala.

Znečištěná vozovka ve Vrchlického ulici

Před půl desátou dopoledne požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana o znečistěné vozovce ve Vrchlického ulici. Po příjezdu hlídky se však v ulici nacházeli policisté, kteří už oznámenou událost sami šetřili.

Žebrající bezdomovci v prostoru benzinky Shell

Krátce před 13. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Dašické ulice, kde se v prostoru čerpací stanice pohybovali bezdomovci, kteří tady od motoristů žebrali peníze. Hlídka však na místě, ani v okolí tyto lidi nezastihla, neboť odešli před příjezdem strážníků neznámo kam.

Opětovné znečištění vozovky, tentokrát v Poděbradově ulici

Ve 13.27 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v Poděbradově ulici zaregistroval na vozovce znečistění, jež vedlo do zdejšího závodu. Hlídka oznámení prověřila a následně shledala, že uvedené znečistění způsobila firma, jejíž pracovníci v té době již znečistěnou vozovku uklízeli.

Vykázání dvou bezdomovců od benzinky v Dašické ulici

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci opět přivoláni do prostoru čerpací stanice v Dašické ulici, kde opět lidé bez domova žebrali peníze. Hlídka dva muže, které tentokrát zastihla na místě, nejprve poučila a poté je oba odsud vykázala.

Bezdomovec zadržený při krádeži na Palackého třídě

Před 15. hodinou obdrželi strážníci oznámení od ostrahy supermarketu na Palackého třídě, že u nich v prodejně došlo ke krádeži zboží. Přestože se muž bez domova podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku ke svému jednání doznal, hlídka neřešila přestupek na místě a celou věc zadokumentovala. Následně spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim, neboť se dotyčný muž dopustil obdobného jednání opakovaně.

Hlasitá hádka v bytě rušila noční klid na Palackého třídě

V neděli 11. března po druhé v noci vyjeli strážníci na základě telefonátu místního občana na Palackého třídu, kde v panelovém domě docházelo k rušení nočního klidu hlukem, který vycházel z bytu. Hlídka následně kontaktovala jeho obyvatele, kteří sdělili, že mezi nimi došlo k rozepři a v důsledku toho se chovali hlučně. Protože přítomnost strážníků celou situaci uklidnila, byl s oběma osobami vyřešen přestupek proti veřejnému pořádku a následně hlídka odjela.

Noční napadení muže před barem v Široké ulici

Ve 2.47 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že před nočním podnikem v Široké ulici došlo k fyzickému napadení jejího bratra. Na místo se tedy dostavila hlídka, která zjistila totožnosti všech zúčastněných osob, včetně svědků události, věc zadokumentovala a následně postoupí spisový materiál přestupkové komisi při MěÚ Chrudim k dořešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here