Rvačka před chrudimským Family centrem, kterou měl na svědomí muž pod vlivem alkoholu a drog

0
464
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 13. března v 7.12 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Pardubické ulice, kde se měli na dvoře úřadu bezdůvodně zdržovat tři bezdomovci. Po příjezdu hlídky se už tito lidé na uvedeném místě nenacházeli. Strážníci je zastihli o chvíli později na nedaleké autobusové zastávce, kde je náležitě poučili.

Parkovačka po udání v České ulici

O několik minut později bylo na linku 156 oznámeno, že ve Slezské ulici parkují automobily na chodníku. Strážníci oznámení prověřili, avšak žádné takto zaparkované vozidlo zde nezaregistrovali. Přibližně o třicet minut později se ale telefonické oznámení opakovalo a tentokrát oznamovatel upřesnil, že automobil s vlekem zaparkoval na chodníku v České ulici. Hlídka v uvedené ulici shledala takto zaparkované vozidlo bez vleku, za jehož stěrač strážníci umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Parkovačka a přivolání policie do Havlíčkovy ulice

Před 13. hodinou upozornil telefonicky strážníky místní občan na špatné parkovaní automobilu v Havlíčkově ulici. Hlídka na toto vozidlo zaparkované v protisměru umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Strážníci zároveň v uvedeném místě zaregistrovali poškozené zaparkované vozidlo, které bylo podle sdělení poškozeno dopravní nehodou, která se zde udála. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána Policie ČR, která událost převzala k řešení.

Poletující igelitové sáčky za chrudimským Albertem

Ve 14.55 hodin byli strážníci přivoláni na pole k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde občan zaregistroval poletující igelitové sáčky. Protože bylo pravděpodobné, že obaly pocházejí z nedaleké prodejny, hlídka kontaktovala příslušného pracovníka, který přislíbil, že zjedná nápravu. Později provedli strážníci na místě kontrolu a veškeré sáčky byly skutečně již uklizeny.

Bezdomovec ležící na lavičce na Palackého třídě

O půl páté odpoledne obdrželi strážníci telefonické oznámení o bezdomovci ležícím na lavičce před nákupním centrem na Palackého třídě. Hlídka tohoto místního muže probudila a ten odsud následně odešel pryč.

Pokuta muži z Heřmanova Městce za krádež v prodejně

Několik minut nato vyjeli strážníci na základě oznámení do ulice SNP, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. Protože se muž z Heřmanova Městce, který byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, ke svému jednání doznal, uložili mu strážníci za přestupek pokutu.

Napadení muže před chrudimským Family centrem

V 17 hodin během hlídkové činnosti kontaktoval strážníky občan s tím, že jeho syna před obchodním centrem v ulici SNP fyzicky napadl neznámý muž. Poté, co oznamovatel se svou manželkou hlídce vylíčil, k čemu tady došlo, zjistili strážníci totožnost podezřelého muže, který měl jejich syna napadnout. Protože tento muž z Chrudimi jevil známky požití alkoholu, byla u něho provedena orientační dechová zkouška na alkohol s naměřenou hodnotou 0,93 promile alkoholu. Přivolaná hlídka Policie ČR následně tohoto muže podrobila testu na požití jiné návykové látky, který byl rovněž pozitivní. Celá věc byla proto zadokumentována a spisový materiál bude následně postoupen přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Bezdomovec obtěžoval zákazníky na Palackého třídě

Po 19. hodině volala na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě s tím, že zde došlo ke krádeži zboží. V prodejně hlídka zastihla místního bezdomovce, který zde obtěžoval zákazníky. Následně vyšlo najevo, že tento člověk se přestupku proti majetku nedopustil, z prodejny však byl z důvodu nevhodného chování vykázán.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here