Z Chrudimské nemocnice utekl pacient o berlích. Byl dostižen před sportovní halou na Tyršově náměstí

0
493
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 12. března po půl jedenácté dopoledne byli strážníci přivoláni do Slezské ulice, kde občan zaregistroval na chodníku zaparkovaný dodávkový automobil. Hlídka oznámení prověřila, avšak takto zaparkované vozidlo zde nenašla.

Strážníci hledali po městě uprchlého pacienta

Ve 12.59 hodin informoval strážníky lékař z Chrudimské nemocnice, že zdejší oddělení svévolně opustil muž, který zde byl hospitalizován, a požádal proto strážníky, aby se jej pokusili vyhledat a zároveň jej upozornit, že by se měl vrátil zpět do zdravotnického zařízení a dokončit léčbu. Hlídka následně prověřila vlakové i autobusové nádraží, ulice města i ubytovnu, kde muž přebývá, avšak neúspěšně.

Znečištěné vozovky v Koželužské a Nerudově ulici

Ve 14.22 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v Koželužské a Nerudově ulici probíhají stavební práce v průmyslových areálech a nákladní automobily, které zde vozí materiál, znečistily vozovku, avšak její úklid žádná z odpovědných firem dosud neprovedla. Hlídka oznámení prověřila a shledala, že se v Koželužské ulici nachází na vozovce pouze znečistěná dešťová voda, nikoli kusy bláta nebo stavební materiál. Ve druhém případě se na komunikaci nacházeli zaměstnanci dotyčné společnosti, kteří už prováděli čistění vozovky.

Žebrající bezdomovec v chrudimském Albertu

O půl čtvrté odpoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, kde se měl v hypermarketu zdržovat bezdomovec, který žebral peníze a choval se agresivně k personálu prodejny i k zákazníkům. Hlídka zde po příjezdu zaregistrovala dva bezdomovce, které z prodejny vykázala.

V Albertu opět obtěžovali zákazníky bezdomovci

Před 18. hodinou požádalo Obvodní oddělení Policie ČR v Chrudimi strážníky o spolupráci, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o dvou bezdomovcích, kteří se bezdůvodně zdržovali v místním hypermarketu. Hlídka zde zastihla opět dva místní muže bez domova, které i v tomto případě z hypermarketu vykázala. Na stejném místě se tentokrát nacházel také třetí muž, který měl v prodejně odcizit zboží. Protože na výzvu strážníků odmítl prokázat svojí totožnost, byl předveden na Policii ČR v Chrudimi, kde byla jeho totožnost zjištěna. Následně bylo podezření ze spáchání přestupku proti majetku zadokumentováno a po ukončení šetření bude spisový materiál postoupen přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Uprchlého pacienta přivezla k ubytovně taxi služba

Jen o několik minut později bylo strážníkům oznámeno, že před ubytovnou ve sportovním zařízení na Tyršově náměstí vystoupil z vozidla taxislužby muž s holemi, který budil dojem psychicky nemocného člověka a byl zcela dezorientován. Hlídka v něm zjistila pacienta Chrudimské nemocnice, který odpoledne svévolně ukončil hospitalizaci. Vzhledem k tomu, že měl zdravotní potíže a nebyl schopen samostatné chůze, byl následně dopraven do zdravotnického zařízení, kde zůstal v péči personálu.

Ležící muž za Penny marketem ve Václavské ulici

V 19.22 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť za supermarketem měl na vozovce ležet neznámý muž. Hlídka oznámení prověřila, avšak ležícího muže nikde nezaregistrovala.

Parta mladíků rušila noční klid Na Kopanici

V úterý 13. března před druhou ráno volal na linku 156 místní občan s tím, že Na Kopanici posedávají na lavičce čtyři mladíci, kteří se chovají hlučně a ruší tady noční klid. Hlídka však na místě, ani v okolí mladé muže nezastihla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here