Starosta chystá pozemek před hotelem Bohemia pro jiného investora. Zablokujeme ho proto na několik let, říká firma

0
1022
Foto: Roman Zahrádka

Kauza dostavby hotelu Bohemia a především parkoviště před ním nabírá zcela nový rozměr. Chrudimi totiž vážně hrozí, že jáma před hotelem bude město „strašit“ ještě několik dalších let. Podle firmy Homa holding je to důsledek návrhu starosty města Petra Řezníčka (SNK ED), s kterým chce předstoupit před zastupitele a přesvědčit je, aby v pondělí 19. března schválili ukončení nájemní smlouvy na pozemek před hotelem s uvedenou společností. Ta je proto v takovém případě připravena se bránit a zablokovat u soudu dotčený pozemek ještě na dlouhou dobu.

Zamlčel starosta zastupitelům možný vleklý soudní spor?

Jednatel firmy Jiří Mařas tvrdí, že starosta nechal sepsat tendenčí důvodovou zprávu, v níž zastupitelům zamlčel, že město i občané riskují vleklý soudní spor, který by v praxi mohl znamenat několikaletý odklad výstavby jakéhokoliv parkoviště před hotelem Bohemia. Firma je totiž připravena vznést vůči městu nárok na úhradu devíti milionů korun, které doposud před hotelem proinvestovala, a zároveň chce podat na město další žalobu na neplatnost výpovědi, která znemožní pozemek po dobu soudního sporu jakkoli zainvestovat. Podle Mařase vedl prý Řezníček jednání s jeho firmou jen formálně a jedná údajně ve prospěch zatím nejmenovaného soukromého investora.

V zastupitelstvu nepanuje na vleklý problém jednotný názor

Už dříve jsme v této souvislosti informovali, že jsou jednáním starosty Řezníčka zaskočeni i někteří členové městské rady, s nimiž prý starosta svoji iniciativu předtím neprojednal. Také zastupitelstvo je v této otázce názorově rozděleno – jedni jsou pro variantu realizace povrchového parkoviště v případě rychlé dostavby hotelu, další ji rezolutně odmítají a trvají na dvoupodlažním parkovišti. Firma Homa holding se totiž zastupitelům zavázala, že dokončí a otevře hotel ve lhůtě 18 měsíců, pokud jí bude umožněno stavět povrchové parkoviště, neboť to podzemní je prý nad její finanční možnosti. Jednatel Mařas už seznámil písemně s možným rizikem vleklého soudního sporu všechny městské zastupitele a vyčká na jejich rozhodnutí během pondělní schůze, kde se dá očekávat u tohoto bodu vzrušená debata. Veřejného jednání ve velké zasedací místnosti městského úřadu v Pardubické ulici se mohou od 16 hodin zúčastnit také občané města, kteří mají právo vystoupit v diskuzi.

Dopis zastupitelům města od jednatele firmy Homa holding Mgr. Jiřího Mařase:

Dopis-zastupitelum-od-Homa-holding

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here