Bezdomovci vzali tentokrát útokem chrudimské benzinky. U stanice Shell pronásledovali strážníci zloděje baget

0
508
Foto: Pixabay.com

Ve středu 14. března v 7.17 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v křižovatce ulic Slezská a Příčná, který zde bránil ve výhledu řidičům. Strážníci shledali, že zmíněný automobil parkuje na vyznačeném parkovacím místě a jeho řidič se tedy přestupkového jednání nedopustil.

Auta ve Škroupově ulici překážela pohřební službě

Po osmé ráno byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice, kde měly nesprávně zaparkované automobily komplikovat práci zaměstnancům pohřební služby. Hlídka zde však žádná takto zaparkovaná vozidla nezaregistrovala, neboť odjela ještě před jejím příjezdem.

Cizinec zaplatil za krádež v prodejně pokutu

O půl deváté ráno volala na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že v prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v podezřelém muži zjistili cizího státního příslušníka, který se ke svému jednání doznal. Protože vyřešení přestupku na místě nic nebránilo, uložila mu hlídka pokutu a zadržené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Krádež krabičky cigaret z tašky v ulici Dr. Václava Peška

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci na základě oznámení do ulice Dr. Václava Peška, kde měl místnímu obyvateli někdo odcizit krabičku cigaret z jeho nákupní tašky, kterou chvíli ponechal odloženou na společné chodbě bytového domu. Protože oznamovatel označil hlídce možného pachatele, ta se jej následně pokusila kontaktovat, aby jej vyzvala k podání vysvětlení. To se však nepodařilo. V odpoledních hodinách pak oznamovatel telefonicky sdělil, že už ve věci nežádá dalšího šetření a událost nechce jakkoli řešit.

Vozovka znečištěná blátem v Poděbradově ulici

Deset minut po poledni kontaktoval strážníky místní občan s tím, že je v Poděbradově ulici vozovka znečistěná blátem. Hlídka oznámení prověřila a následně jednala s odpovědným pracovníkem nedaleké stavby, který uvedl, že na místo již vyslal zaměstnance, kteří znečistění z vozovky urychleně odstraní.

Otravní podomní prodejci v sídlišti U Stadionu

Ve 14.27 hodin učinila žena na lince 156 oznámení o podomních prodejcích energií v panelovém domě v sídlišti U Stadionu. Hlídka prověřila bytovku i její okolí, avšak s negativním výsledkem, neboť prodejce nikde nezaregistrovala.

Bezdomovec ležící na lavičce v Havlíčkově ulici

O několik minut později byli strážníci přivoláni k prodejně potravin do Havlíčkovy ulice, protože tady na lavičce ležel místní bezdomovec. Muž po příjezdu hlídky lavičku opustil.

Automobil parkující na zastávce v Opletalově ulici

Před půl čtvrtou odpoledne vyjeli strážníci na základě upozornění občana do Opletalovy ulice, kde parkoval nesprávně v prostoru autobusové zastávky automobil, který stál navíc také v protisměru. Hlídka však na místě takto zaparkované vozidlo nezaregistrovala.

Strážníci vykázali od prodejny bezdomovce

Po 16. hodině obdrželi strážníci oznámení o tom, že do prodejny potravin v Havlíčkově ulici opakovaně bezdůvodně vstoupil místní bezdomovec, který po odchodu ulehl venku na zem. Hlídka tedy spícího muže probudila a z místa vykázala.

Další stížnost na bezdomovce byla neoprávněná

V 17.58 hodin bylo strážníkům oznámeno jednání místního bezdomovce, který opět ulehl na zem poblíž prodejny potravin v Havlíčkově ulici. Hlídka muže tentokrát zastihla sedícího na lavičce, kde se protiprávního jednání nedopouštěl.

Hlídka strážníků hledala večer zloděje baget

Krátce před půl devátou večer volala na linku 156 obsluha čerpací stanice v Dašické ulici s tím, že zde tři muži odcizili obložené bagety a následně společně utekli směrem k ubytovacímu zařízení v Tovární ulici. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu i zmíněnou budovu, ale podezřelé osoby nikde nezaregistrovala. Událost byla proto zadokumentována a bylo domluveno poskytnutí kamerových záznamů z prostoru čerpací stanice. Po došetření události bude s největší pravděpodobností věc předána přestupkové komisi při MěÚ Chrudim k dořešení.

Opilec měl obtěžovat zákazníky benzinky Shell

Dvanáct minut po půlnoci vyjeli strážníci opět do Dašické ulice, kde se měl tentokrát v prostoru čerpací stanice nacházet podnapilý muž, který obtěžoval zákazníky. Po příjezdu hlídky postával dotyčný venku a podle sdělení odsluhy již nevhodného chování zanechal. Následně muž stanici opustil.

U bankomatu v České spořitelně nocoval bezdomovec

Před třetí ráno bylo strážníkům oznámeno, že v peněžním ústavu na Palackého třídě leží v prostoru u bankomatu bezdomovec. Hlídka tohoto muže z budovy vykázala.

Další problém v benzince v Dašické ulici

V 5.02 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, který vyslal na čerpací stanici do Dašické ulice policisty, neboť zde měla parta lidí rozebírat zboží z prodejny a personál měl obavu zasáhnout. Po příjezdu na místo obdržela však hlídka informaci od policistů, že se oznámení nezakládalo na pravdě a k protiprávnímu jednání zde nedošlo.

Strážníci vykázali z čekárny nádraží dva bezdomovce

Po půl šesté ráno byli strážníci přivoláni do budovy nádraží Českých drah v ulici Čs. armády, kde se v čekárně zdržovali dva bezdomovci. Jelikož tito dva muži nikam necestovali, byli hlídkou z objektu vykázáni.

Tentokrát obtěžovali bezdomovci u benzinky v ulici Obce Ležáků

V 6.20 hodin volala na linku 156 obsluha čerpací stanice v ulici Obce Ležáků, že mají problémy s bezdomovci. Po příjezdu hlídky se tyto osoby na čerpací stanici již nenacházely.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here