Svobodní a TOP 09 v Chrudimi půjdou společně do komunálních voleb

0
1358
Takto vypadala Koalice změny v Chrudimi, z níž později výměnou za místostarostenské křeslo v radniční koalici vystoupil Roman Málek. Svobodní a TOP 09 chtějí nyní dřívější spolupráci oživit, aniž by přemýšleli o spolupráci s Málkem. Foto: Facebook

Svobodní a TOP 09 v Chrudimi vytvoří podle všeho volební koalici v nadcházejících komunálních volbách. Novinám Chrudim to potvrdil městský zastupitel Petr Lichtenberg (Svobodní), který by se měl stát lídrem této kandidátky.

Návaznost na dřívější úspěšnou spolupráci

„Koalici musí ještě schválit republikový výbor naší strany a pokud ji schválí, nebude jí stát už nic v cestě,“ říká zastupitel města. A jak k nápadu spojit síly došlo? „Mám za to, že chrudimská TOP 09 disponuje kvalitními lidmi, jako jsou manželé Michalovi, Jakub Skřepský a další. Navíc jsme společně v minulosti úspěšně spolupracovali a shodneme se programově na spoustě věcí. Mohu zmínit například zodpovědné hospodaření s městskými financemi, průhlednost investic a realizovaných akcí, či maximální otevřenost radnice. Je toho ale ve skutečnosti mnohem víc, na čem se shodneme,“ pokračuje Petr Lichtenberg.

Cílem je získat minimálně tři mandáty v zastupitelstvu

A jaké má nová koalice ambice? „Zcela určitě chceme získat oproti současnému stavu v zastupitelstvu minimálně jeden mandát navíc, tedy tři křesla. Jakýkoli lepší výsledek bychom pak považovali za náš velký úspěch,“ konstatuje zastupitel. Jak dodává, obě strany se předběžně dohodly na tom, že bude lídrem společné kandidáty a druhé místo na kandidátce obsadí TOP 09. Kde bude tedy současný zastupitel Josef Káles mladší? „Na některé z předních pozic,“ doplňuje Petr Lichtenberg. Obě strany vyzvaly ke spolupráci také chrudimské Piráty, ti se však rozhodli postavit v Chrudimi vlastní kandidátku. „Zvolili si vlastní cestu a my to respektujeme. Věřím však, že máme spoustu společných priorit, které nás mohou po volbách spojit dohromady,“ uzavírá městský zastupitel Petr Lichtenberg.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here