Žena vařila v sídlišti Na Větrníku na sporáku jídlo a zabouchly se jí dveře. Otevřít je museli narychlo hasiči

0
518
Foto: HZS Pardubického kraje - stanice Chrudim

V pátek 16. března před devátou ráno volala na linku 156 vedoucí supermarketu na Palackého třídě s tím, že u nich v prodejně došlo ke krádeži zboží. Muž z Pardubicka, jenž byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, se ke svému jednání doznal a přítomná hlídka s ním vyřešila přestupek uložením pokuty.

Otevírání bytu v sídlišti Na Větrníku

V 11.35 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba zajistit přítomnost nezúčastněné osoby při otevření bytu hasiči v sídlišti Na Větrníku, kde obyvatelka zabouchla uvnitř své klíče a nemohla vstoupit zpět do bytu, kde právě na sporáku vařila jídlo. Po příjezdu na místo hlídka obdržela informaci, že její přítomnost nebude už zapotřebí, a proto strážníci odjeli.

Parkovačka ve Slovenské ulici za porušení značení

Několik minut před 14. hodinou byli strážníci přivoláni do Slovenské ulice, kde nesprávně parkoval automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Na takto zaparkované vozidlo hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého předvolala k projednání dopravního přestupku.

Náklaďák rozjezdil louku v ulici K Vápence

Přibližně o půl hodiny později bylo strážníkům oznámeno, že v ulici K Vápence projížděl naložený nákladní automobil přes louku, kde zapadl, nemohl vyjet a zanechal zde vyjeté koleje od pneumatik. Strážníci po příjezdu zjistili totožnost řidiče nákladního vozidla, který dopravoval stavební materiál přímo přes uvedenou louku. Hlídka tedy událost zadokumentovala a následně věc postoupí k řešení příslušnému odboru MěÚ Chrudim.

Bezdomovec „domlouval“ nápojovému automatu

Ve 14.39 hodin vyjela hlídka na základě oznámení do Chrudimské nemocnice, kde se u kavárny zdržoval bezdomovec, který se tu nevhodně choval k nápojovému automatu. Hlídka po ověření, že na zařízení nezpůsobil žádnou škodu, muže odsud vykázala.

Stížnost na bezdomovce ve vestibulu nemocnice

Po půl páté odpoledne volala na linku 156 pracovnice Chrudimské nemocnice s tími, že ve vestibulu budovy bezdůvodně setrvává bezdomovec. Po příjezdu hlídky se už tento muž nacházel mimo areál nemocnice a odcházel pryč.

Auto bránilo vjezdu na pozemek ve Smetanově ulici

Ve 20.16 hodin byli strážníci přivoláni do Smetanovy ulice, jelikož zde nesprávně zaparkovaný automobil bránil ve vjezdu na pozemek majiteli místní nemovitosti. Po příjezdu hlídky se k zaparkovanému vozidlu dostavil jeho řidič, který po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Obyvatel Husovy ulice rušil pozdě večer sousedy vrtáním

Ve 23.07 hodin obdrželi strážníci oznámení o rušení nočního klidu v jednom z panelových domů v Husově ulici, kde místní obyvatel prováděl doma vrtání, což rušilo ostatní obyvatele. Strážníci muže kontaktovali a ten ihned veškeré práce zanechal. Po vyřešení přestupku hlídka zase odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here