Filmový klub Chrudim uvede thriller o důsledcích sexuálního násilí

0
454

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 22. března ve 20 hodin v Městském kině makedonsko-kosovský thriller Tři dny v září pojednávající o vyrovnávání se s důsledky sexuálního násilí.

Záměry obou zdánlivě obyčejných žen

Při náhodném setkání Jany a Mariky ve vlaku začne příběh plný tajemství a pochybností. Pokračuje v dlouho neobývané chatě na samotě uprostřed lesa: v několika dnech se postupně odhalují záměry obou zdánlivě obyčejných žen. Jana je vražedkyně na útěku a prostitutka Marika je na cestě za zúčtováním se svou minulostí. Obě se dostávají do životu nebezpečné smyčky, jež se rychle stahuje…

Odhalení skrytých jizev a odvaha jít dál

Zdařilá kombinace thrilleru a psychologické sondy o ženách, které se musejí vyrovnávat s důsledky sexuálního násilí a utrpením. Přesto dokážou otevřít svá srdce a odhalit skryté jizvy, aby našly odvahu jít dál. Děj, odehrávající se hlavně v krásné makedonské přírodě, překvapuje sofistikovaným dávkováním minulosti, která předurčí budoucnost postav.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 22. března: Tři dny v září
režie: Darijan Pejovski, Makedonie / Kosovo, 2015, 90 min.

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here