Personál Chrudimské nemocnice si nevěděl rady s vulgární hádkou muže a ženy. Museli přijet strážníci

0
534
Foto: Roman Zahrádka

V neděli 18. března v 7.56 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde obyvatelka jednoho z panelových domů zastihla na společné chodbě muže cizí národnosti. Hlídka v něm zjistila občana Ukrajiny, který se orientoval a odešel do ubytovny, kde bydlí.

Parkovačka za stěračem náklaďáku v ulici Čs. armády

Po půl dvanácté dopoledne obdrželi strážníci oznámení o neoprávněně zaparkovaném nákladním automobilu v ulici Čs. armády. Hlídka za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Bezdomovec ležící v pasáži na Resselově náměstí

Asi ve 14.30 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že v pasáži na Resselově náměstí zaregistrovala ležícího bezdomovce. Hlídka v něm zjistila místního obyvatele bez domova, kterého následně odsud vykázala.

Ve Štěpánkově ulici se převrátilo do cesty oplocení

O šest minut později vyjeli strážníci do Štěpánkovy ulice, kde se převrátilo do silnice oplocení stavby, což komplikovalo průjezd ulicí. Hlídka ležící oplocení vyzvedla a provizorně jej zajistila, aby umožnila bezpečný průjezd automobilům. Následně kontaktovala příslušného pracovníka stavby, který přislíbil, že zjedná nápravu.

Hlasitá hádka muže a ženy v Chrudimské nemocnici

V 15.42 hodin informovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice o tom, že se u nich nachází muž a žena, kteří na sebe vulgárně křičí. Hlídka tuto dvojici zastihla mimo budovu zdravotnického zařízení. Muž na dotaz strážníků uvedl, že jeho přítelkyně řešila problémy v rodině a on se jí snažil poradit nejlepší řešení. Poté společně odešli pryč.

Stížnost na sníženou průjezdnost Soukenické ulice

O devět minut později volal prostřednictvím linky 156 místní občan s tím, že v Soukenické ulici zaparkoval řidič svůj automobil takovým způsobem, že znemožnil průjezd ostatním vozidlům. Hlídka na místě zaregistrovala, že řidič zmíněného automobilu při stání ponechal dostatečné místo na průjezd ostatním vozidlům, takže o přestupkové jednání nešlo.

Majitel si musel pro dva psy odchycené v Topoli dojít

Asi v 16.45 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do místní části Topol, kde se volně pohybovali dva psi. Hlídka je následně odchytla. Protože jejich obojky byly opatřeny evidenčními známkami s telefonním číslem, byli oba psi převezeni do služebny, odkud byl kontaktován jejich majitel, který se poté dostavil do Chrudimi a po vyřešení přestupku obě zvířata v pořádku převzal.

Žena donesla do Penny marketu registrační značku auta

V 16.57 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek. Bylo totiž zapotřebí v supermarketu ve Václavské ulici vyzvednout nalezenou registrační značku vozidla, kterou zde předala personálu nálezkyně. Hlídka tedy nález vyzvedla a poté jej odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Pátrání po dívce, která uprchla z dětského domova

Několik minut před 22. hodinou požádali strážníky o spolupráci policisté, kteří pátrali po dívce, jež bez dovolení opustila místní Domov dětí se školou. Strážníci asistenci poskytli, avšak v průběhu pátrací akce vyšlo najevo, že dotyčná mezitím opustila Chrudim. Hlídka se poté věnovala běžné činnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here